Wsparcie w pracy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 596 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 338 | Data: 14.09.13 | 0 komentarzy



W pracy spędzamy ogromną część naszego dnia. Tak naprawdę większą część doby możemy poświęcić na siedzenie za biurkiem. Jeżeli zatem chcemy poczuć się nieco lepiej w miejscu, w którym wykonujemy pracę zawodową, to powinniśmy nieco zaingerować w nasze otoczenie.


Przez wiele lat pracownicy nie mieli tak naprawdę nic do powiedzenia w sprawie wystroju wnętrza. Wszystkim zajmowały się korporacje, szefostwo – przeciętny pracownik nie miał prawa niczego zmieniać. Na szczęście w ostatnich latach takie nastawienie zostało zmodyfikowane i coraz więcej przedsiębiorstw pozwala na to, by uwzględnić gusta oraz preferencje pracowników w wystroju wnętrz.

Zauważono bowiem, że odpowiednia aranżacja jest w stanie wydobyć z pracownika dodatkowe umiejętności, a jego efektywność wzrasta. W sposób niezwykle dobroczynny oddziałują na nas kolory – te, które lubimy i które stanowią dla nas źródło inspiracji. Jak możemy zatem sprawić, by i w naszym otoczeniu pojawił się lubiany przez nas kolor? Otóż – jest to bardzo proste. Postaraj się znaleźć rzecz w odpowiednim kolorze, małe akcesorium, może być to również obraz – połóż je w odległości nie większej niż 1m do twojego stanowiska.

Może się to znajdować na krześle, na biurku czy na ścianie. Ważne, by było w zasięgu Twojego wzroku. Z samego patrzenia na to, co ożywia, będziesz mógł pobierać energię niezbędną do działania. Który kolor działa na Ciebie zbawiennie? Dzięki któremu szybciej odpoczywasz i wracasz do równowagi?

Właśnie ten kolor musi znaleźć się w Twoim otoczeniu. Co więcej, bardzo dobrym pomysłem jest również noszenie zawsze przy sobie rzeczy mającej taką barwę. Może być to nawet coś tak małego, jak długopis. Przykładowo, uwielbiasz kolor żółty. Napełnia Cię on optymizmem. Możesz zatem kupić sobie doniczkę, książkę, kubek do kawy – i to postawić u siebie na biurku. Mały element aranżacji, a ma zbawienny wpływ. Nie musisz stale zawieszać wzroku na wszechobecnej szarości. Dodawanie własnego koloru bardzo pomaga i pozwala nam na eliminowanie negatywnego wpływu nie lubianych przez nas barw.

Jeśli interesujesz się tą tematyką zajrzyj także tu.

 




Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.