W jaki sposób oświetlić wejście do domu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 751 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 409 | Data: 27.09.14 | 0 komentarzyNajbliższe kilka miesięcy to czas, w którym dni są bardzo krótkie. Często zdarza się, że wychodzimy z domu gdy na dworze jest jeszcze szaro, a wracamy już po zmroku. Dlatego warto zadbać o odpowiednie oświetlenie wokół domu, aby nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwa.


Estetycznie i bezpiecznie

 

Rzadko czujemy się komfortowo w ciemnościach, dlatego staramy się, aby nasze podwórko były dobrze oświetlone. Jest to ważne przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Po ciemku nie widzimy dokładnie tego co jest przed nami, więc nie trudno o kontuzję. Utrudnione jest także funkcjonowanie – chyba żadna kobieta nie wyobraża sobie szukania po ciemku kluczy w torebce. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko oświetlenie samego wejścia do domu. Powinniśmy zadbać o cały ciąg komunikacyjny – od furtki, przez podjazd do garażu. aż po drzwi wejściowe. W okresie letnim dużo czasu spędzamy w ogrodzie, dlatego również ścieżki prowadzące do altany czy oczka wodnego powinny być prawidłowo oświetlone lampami ogrodowymi. Dobrze oświetlone budynki i tereny wokół nich stają się trudniejszym łupem dla złodziei, bowiem w każdej chwili mogą zostać zauważeni. W ciemności dużo łatwiej jest im się ukryć i przemieszczać. Nie bez znaczenia jest również fakt, że odpowiednie oświetlenie sprawia, że po zmroku nasz dom wygląda zupełnie inaczej.

 

Skuteczne oświetlenie zewnętrzne

 

Szczególnie w okresie zimowym oświetlenie zewnętrzne jest mocno eksploatowane i część lamp zapalona jest przez długi czas. Dlatego powinniśmy zadbać, aby wykorzystać do tego świetlówki energooszczędne. Wybierając oprawy oświetleniowe pamiętajmy, iż będą one narażone na działanie czynników atmosferycznych. Warto zainwestować zatem w materiały dobrej jakości, które będą nam służyły przez długie lata. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie oświetlenia wokół domu już na etapie jego budowy. Dzięki temu bezproblemowo doprowadzimy przewody zasilające do wszystkich zakątków, które chcemy oświetlić. Wygodnym rozwiązaniem są systemy z czujnikami ruchu i automatycznymi wyłącznikami, które pozwalają zaoszczędzić energię. Czujniki ruchu uruchamiają oświetlenie tylko wtedy, gdy w obrębie ich pola działania wykryją ruch. Rozwiązanie to nie sprawdza się jednak w domach, które znajdują się blisko chodnika i drogi. Często okazuje się, że światło uruchamia dla przypadkowego przechodnia lub przejeżdżającego samochodu. W takich przypadkach warto zakupić lampy z czujnikami zmierzchowymi, które włączają się gdy zaczyna się robić ciemno (natężenie światła zmaleje poniżej określonej wartości), a wyłączają gdy zaczyna świtać
Podpis


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.