Zapchana rura!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 434 razy | Kategoria: Dom i ogród | Ilość słów: 306 | Data: 14.08.13 | 0 komentarzyO zapchaną rurę w domu wcale nietrudno. W kuchni często zrzucamy resztki jedzenia do zlewu – jeśli nie mamy siteczka, które zbiera takie odpadki, zapychamy rurę. Najgorszy jest tłuszcz, który osadza się w przepływie – a przecież wiele osób wlewa zawartość patelni po smażeniu kotletów.


Jakie są oznaki tego, że rury w naszym mieszkaniu są zapchane? Przede wszystkim woda spływa wolniej, a z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach. Jeśli słyszymy bulgotanie wody, to również podejrzany znak. Zazwyczaj można sobie z tym problemem poradzić samemu i nie trzeba wzywać hydraulika. Do wybitnie niedrożnych rury, na które nie działa nawet czyszczenie kanalizacji Łódź i inne miasta polecają sprawdzenie całego systemu kanalizacyjnego.

 Metody chemiczne

Najpierw warto jednak udrożnić rurę samemu – zarówno w kuchni, jak i łazience (tu przepływ zapychają najczęściej włosy czy skrawki opakowań po kosmetykach). Mamy do dyspozycji środki chemiczne, które skutecznie mogą zniwelować zatkanie. Należy jednak uważać – opary z takiej chemii są szkodliwe dla zdrowia, dlatego należy je bezwzględnie trzymać z dala od dzieci. Środki te są skuteczne w profilaktyce i gdy odpływ nie jest zatkany zbyt mocno...

609_3449789_1.JPG

 

 Spirala

Innym, chyba najbardziej znanym urządzeniem jest przepychaczka, czyli gumowy kielich zakończony gumowym kielichem. Jak działa? Przepychaczkę należy docisnąć do oporu, a następnie odciągnąć – powtarzać kilka razy, aż usłyszmy, że woda spływa. Niektórzy polecają także specjalną spiralę – to drut, który na jednym końcu ma korbę, a na drugim ostrą końcówkę. Drut wprowadzony do zatkanej rury i jednoczesne kręcenie korbą, powoduje, że można sięgnąć coraz głębiej do rury – gdy drut trafi na zator, rozbija go mechanicznie. W trakcie takiego udrażniania rury, należy jednak uważać, by nie uszkodzić rury od środka. Często jednej osobie nie jest wygodnie stosować takie urzadzenia – dobrze, gdy jedna wkłada drut, a druga używa korby. Tak naprawdę lepiej więc po prostu zapobiegać, założyć przy wlewie sitko, które można bez problemu regularnie opróżniać.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.