Edukacja i nauka


Podkategorie w tej kategorii:
1: Jak dobrać odpowiednie podręczniki
Dobór podręczników szkolnych to zdecydowanie domena nauczycieli. Powinni oni brać pod uwagę kilka czynników zarówno formalnych, jak i praktycznych, które pomogą wybrać najlepszą dla wybranej grupy uczniów książkę.

2: Wielkopolskie talenty
Młodzież pochodząca z krajów zachodnich zaczyna pracę wcześniej niż nasza. Oczywiście są to zajęcia dorywcze, które nie kolidują z nauką w szkole.

3: Edumiejsce.pl czyli: Witaj szkoło!
Wbrew pozorom hasło „Witaj szkoło” spędza sen z powiek nie tylko kochającym wakacyjną wolność uczniom. Szkoła to także, a może przede wszystkim kłopot ich rodziców. I to nie tylko dlatego, że oznacza edukacyjne problemy naszych pociech oraz spore wydatki.

4: Nauka języków nie musi być nudna!
Języki obce to podstawa – już dzieciaki w przedszkolu uczą się angielskiego czy innego języka. Faktem jest, że im szybciej zacznie się naukę, tym lepiej. Oto kilka sposobów na skuteczną i kreatywną naukę dla osób dorosłych (w końcu na naukę nigdy nie jest za późno!)

5: Kiedy komuś stanie się krzywda – dodatkowa wiedza popłaca!
Nigdy nie wiadomo kiedy komuś przydarzy się wypadek. Zawsze w takiej sytuacji warto być zabezpieczony. W ten sposób można służyć pomocą nie tylko osobie bliskiej, ale również komuś nieznanemu na ulicy.

6: Boom na programistów - jak zaspokoić deficyt?
Kryzys na rynku pracy dotknął już większość branż, ale z pewnością nie IT. Przedstawiciele tego zawodu mogą przebierać w ofertach i mieć duże oczekiwania finansowe. Pracodawcy biją się o najlepszych, a tych brakuje. W zaspokojeniu deficytu może pomóc nauka programowania od najmłodszych lat.

7: Do you speak English? Czyli dlaczego warto wybrać kurs angielskiego
Angielski to najpowszechniejszy język na świecie. Posługują się nim miliardy ludzi, w związku z czym łatwiejsza jest komunikacja między osobami z różnorodnych krajów.

8: Oligofrenopedagogika – kursy dla nauczycieli
Nauczyciele mogą rozwijać swoją karierę na wiele różnych sposobów. Dzięki odpowiednim kursom, szkoleniom, studiom podyplomowym pracownicy oświaty mogą poszerzać swoje umiejętności i kwalifikacje

9: Nauczyciel na cyfrowej lekcji
Choć wielu nauczycieli zmaga się z mentalną blokadą związaną z użytkowaniem nowoczesnych technologii to jednak coraz liczniejsza grupa pedagogów jest świadoma tego, że takie zmiany są konieczne. Jakie role powinien przyjąć nauczyciel w obliczu cyfryzacji?

10: Czego nauczy cię profesjonalny kurs Excela?
Przygotowywanie tabel, korzystanie z funkcji i wzorów matematycznych – to ta strona programu Microsoft Excel, której przeważnie nie znamy. Jednakże znajomość ich wykorzystywania może być bardzo pomocna na rynku pracy!


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.