Dlaczego warto zdecydować się na e-learning

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Renata Nowak

Czytano: 655 razy | Kategoria: e-learning | Ilość słów: 450 | Data: 15.01.13 | 0 komentarzyE-learning w ostatnich latach zyskuje na popularności jako jedna z nowoczesnych metod nauki. Uczenie się przy wykorzystaniu nowoczesnych technik komputerowych i Internetu jest niezwykle korzystne, gdyż w praktyce daje dużo większe możliwości w porównaniu do tradycyjnych metod nauczania


Indywidualizacja i różnorodność

Również placówki edukacyjne coraz częściej i chętniej stawiają na e-learning. W wielu szkołach i uczelniach wyższych e-learning nie tyle zastępuje tradycyjne metody nauki lecz jest ich cennym uzupełnieniem. Wiele placówek edukacyjnych zdecydowało się założyć swój własny portal e-learning, inne nie działające pod patronatem uczelni mają na celu z jednej strony udzielić chętnym cennych wskazów na temat e-learnigu, a drugie zachęcić do korzystania z różnych gotowych materiałów tego typu. Dzięki wykorzystaniu multimediów możliwe jest przedstawienie danej kwestii na wiele sposobów. Poza tym e-learning uzyskuje znaczną  przewagę nad tradycyjnymi metodami nauki, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że e-learning jest zdecydowanie bardziej zindywidualizowany i zorientowany na potencjał i talent konkretnego ucznia. Specyfika e-learningu pozwala na to, by każdy uczeń mógł pracować samodzielnie w swoim własnym tempie, wyzbywając się przy tym nieśmiałości, które to uczucia często pojawiają się w przypadku bezpośredniej konfrontacji w grupie rówieśniczej.

Oszczędność i efektywność

Zalety techniki nauczania, opartej o wykorzystywanie wszelkich mediów elektronicznych doceniają także prezesi znanych na rynku korporacji stawiając na oszczędność. W porównaniu do tradycyjnego szkolenia te e-learningowe obciążają szefów firm kosztami wynagrodzeń dla wykładowców, transportu, wyżywienia, a także zorganizowania specjalnej sali wykładowej. Koszty przeprowadzenia szkolenia dla 10 osób jak również dla 1000 osób są bowiem takie same. Dodatkowo co potwierdzono badaniami uczestnik takiego szkolenia lepiej zapamiętuje jego treść, co z kolei przenosi się na lepsze rezultaty w pracy.

Elastyczność i wygoda

E-learning jest wspaniałym pomysłem na dokształcenie się osób w każdej grupie wiekowej bez względu na ilość innych zobowiązań. Ma to związek z tym, że platformy e-learningowe sa dostępne przez 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo kusząca jest możliwość ukończenia kursu szkolenia, a nawet studiów bez ruszania się z fotela. Platformy e-learningowe są niejako miejscami, które wspierają proces taki jak uczenie się w dorosłości.

Mimo, że przygotowanie materiałów kursu w sieci jest zdecydowanie bardziej czasochłonne niż tych tradycyjnych, a przeprowadzenie tego typu szkoleń wymaga specjalnego przeszkolenia konkretnej grupy osób to jednak korzyści wprowadzenia tej metody nauki są znaczenie większe. Wyniki przeprowadzonych badań jednoznacznie wskazują na to, że coraz większa grupa osób, szczególnie tych związanych z biznesem jest zainteresowana szkoleniami e-learningowymi. Z całą pewnością e-learning istotnie wpływa na proces nowoczesnego kształcenia i jest jego elementarną przyszłościową częścią.

 
Podpis

Redakcja Edulider


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.