Języki obce


1: Angielski odzwierciedla angielskość, a niemiecki - niemieckość
Często powtarza się, że Eskimosi mają multum słów opisujących śnieg, można się więc zastanowić czy inne języki, np. polski czy angielski, też w jakiś sposób umożliwiają określenie swoistego rodzaju centrum danej kultury?

2: Chinglish i engrish, czyli dalekowschodni angielski
Dziś prawie w każdym kraju możemy spotkać znaki, mające ułatwić życie zagranicznym turystom. Na ich brak nie mogą pozwolić sobie zwłaszcza kraje, w których powszechny jest alfabet inny niż łaciński - wtedy często na drugi język wybiera się angielski. Czasami jednak tłumaczenia nie są idealne…

3: Angielski językiem urzędowym UE?
W Unii Europejskiej aktualnie funkcjonuje 24 języki urzędowe. Koszty i ilość tłumaczeń rosną z każdym rokiem. Czy istnieje możliwość, żeby Unia przyjęła jeden język urzędowy i żeby został nim angielski?

4: Gdzie znaleźć dobrego tłumacza?
Życie stawia nas przed różnymi sytuacjami. Nierzadko musimy udać się do specjalistów, fachowców, których jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji poznać. Są to zarówno mechanicy, hydraulicy, jak i właśnie tłumacze.

5: Co to jest metoda Callana?
Istnieją różne metody efektywnej nauki języka angielskiego. Jedną z nich jest metoda Callana. Geneza zastosowania metody Callana przypada na lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku.

6: Tłumacz języka rosyjskiego
Tłumacz języka rosyjskiego wciąż jest bardzo poszukiwany, zwłaszcza na wschodnich terenach naszego kraju. Tam bowiem działa wiele firm i przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju interesy z państwami za naszą wschodnią granicą, gdzie język rosyjski jest podstawowym narzędziem komunikacji.

7: O tłumaczeniach symultanicznych
a rynku tłumaczeń można spotkać wiele rodzajów usług tłumaczeniowych. Podstawowym podział, o jakim należy wspomnieć są tłumaczenia ustne oraz pisemne.

8: Polska język, trudna język
Język polski jest uważany przez nas samych za jeden z najtrudniejszych na świecie. Czy jednak słusznie? Lubimy się chwalić szeleszczącą wymową i skomplikowaną gramatyką, a tymczasem jest sporo innych języków, z których opanowaniem mielibyśmy ogromny problem.

9: Po nam języki obce?
Obecne znajomość języków obcych ma nieocenioną wartość. Uczą się ich dzieci już w przedszkolu i przez kilkanaście następnych lat. Niektóre szkoły proponują do wyboru kilka różnych języków.

10: Niewystarczająca znajomość języka obcego
Swobodne prowadzenie konwersacji w języku obcym wymaga zwykle od osoby znajomości języka na tak zwanym podstawowym poziomie. Nie trzeba posługiwać się specjalistycznym słownictwem, znać zwrotów gwarowych oraz dialektów, aby móc się porozumieć z mieszkańcami innego kraju.


Strona 1 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.