Nauka języków obcych nie tylko dla ambitnych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 542 razy | Kategoria: Języki obce | Ilość słów: 325 | Data: 20.05.13 | 0 komentarzyJęzyki obce to dziś podstawa, o czym wiedzą nawet małe dzieci. W końcu naukę rozpoczyna się już w przedszkolu. Jak uczyć się skutecznie? Oto kilka sposobów.


Można się uczyć, ale nie nauczyć. W szkole, gdzie nauka angielskiego lub innego języka obcego jest obowiązkowa nauczyciel często musi realizować program. Tymczasem ma w klasie uczniów, którzy się nudzą i tym, którzy nie nadążają z materiałem. To duży problem. Warto więc sprawdzić jakie kursy oferują szkoły językowe w danym mieście i znaleźć grupę, którą można wybrać nie ze względu na wiek, ale poziom umiejętności. Zajęcia w szkołach językowych odbywają się w małych grupach i dodatkowo oferują native speakerów, co stanowi duży atut. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzona przez znajomych szkoła językowa. Rybnik i inne miasta oferują naprawdę wiele zajęć – każdy może znaleźć takie zajęcia, które pasują mu przede wszystkim jeśli chodzi o czas. Kursy językowe trwają zazwyczaj kilka miesięcy i kończą się egzaminem, po którym można otrzymać certyfikat.

78401951.jpg

 Systematyka i jeszcze raz systematyka

Kurs angielskiego nie wystarczy. Należy się również uczyć w domu – grunt to systematyka. Dotyczy to przede wszystkim obcych słówek, które szybko wylatują z głowy. Każdą wolną chwilę warto wykorzystać na powtarzanie – jazda tramwajem albo czekanie na autobus to moment, w którym można wyjąć z kieszeni fiszki. Najskuteczniejsza jest nauka praktyczna – języka obcego najlepiej można nauczyć się, wyjeżdżając za granicę, gdzie konieczność mówienia w obcym języku zmusi każdego do ćwiczeń. Dodatkowo można się także osłuchać z akcentem i poznać inną kulturę. To świetna propozycja zarówno dla osób starszych, jak i dzieci. Prawdą jest, że im wcześniej zaczniemy naukę, tym lepiej – dzieci, które wychowują się w dwujęzycznych rodzinach, nie mają problemu z posługiwaniem się i rozumieniem w obu, co dowodzi temu, iż nauka języka praktycznego wcale nie musi być trudna.
Podpis

Zafiksowana na punkcie angielskiego


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.