Znaczenie języków obcych na rynku pracy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 559 razy | Kategoria: Języki obce | Ilość słów: 329 | Data: 25.01.13 | 0 komentarzyWymagania pracodawców na rynku pracy są coraz większe. Znalezienie dobrze płatnej pracy wymaga posiadania dużych kompetencji, a także potwierdzonego doświadczenia zawodowego. Im większa jest nasza wiedza jaką dysponujemy przy rozmowach z pracodawcą tym możemy liczyć wyższe stanowisko.


Do ważnych kompetencji możemy zaliczyć między innymi znajomość języków obcych. Coraz większa liczba polskich firm zaczyna działać również na rynku międzynarodowym. Firmy poszukują nowych rynków zbytu poprzez eksport. Duża liczba firm zaczyna pozyskiwać produkty z krajów w jakich produkcja jest znacznie tańsza, niż w kraju.

Przy rozmowach handlowych, czy bieżącym kontakcie z kontrahentami znajomość języka obcego znacznie ułatwia prowadzenie rozmów handlowych. Wymagania w zakresie znajomości języków obcych stale rosną i wielu pracodawców wymaga umiejętności posługiwania się językiem obcym w sposób biegły. Znajomość kilku języków obcych jest również cenna. Na naukę języków nigdy nie jest za późno i coraz większa liczba osób decyduje się na taką naukę również w starszym wieku. Kursy na jakich możemy poznać język hiszpański prowadzone są przez Internet.

Ułatwi to wielu ludziom naukę języka, gdy podjęli już pracę. Przy nauce języków obcych bardzo ważny jest wybór szkoły językowej, metody nauki trybu nauki. Jeśli nie mamy dużo czasu powinniśmy wybierać takie kursy na jakich możemy liczyć na elastyczność w doborze godzin lekcyjnych. Metoda uczenia języka powinna być dopasowana na naszego wieku i zdolności językowych.

 

Wybór konkretnego języka do nauki również może być ważny. Wybierając język hiszpański znacznie łatwiej będzie nauczyć się w nim porozumiewać, niż w językach egzotycznych z jakimi na co dzień nie mamy kontaktu, a co za tym idzie zasady językowe mogą być nam obce, co przełoży się na trudności w ich przyswojeniu. Przy nauce języka ważna jest systematyczność zdobywania wiedzy. Pozwala to na obycie się z językiem i szybsze przyswojenie wielu słów, a także na niezapominanie raz zdobytych wiadomości.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.