Nauka języków nie musi być nudna!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 528 razy | Kategoria: Edukacja i nauka | Ilość słów: 308 | Data: 04.07.13 | 0 komentarzyJęzyki obce to podstawa – już dzieciaki w przedszkolu uczą się angielskiego czy innego języka. Faktem jest, że im szybciej zacznie się naukę, tym lepiej. Oto kilka sposobów na skuteczną i kreatywną naukę dla osób dorosłych (w końcu na naukę nigdy nie jest za późno!)


Dobrze jest oglądać filmy po angielsku. Należy jednak pamiętać, że w produkcjach amerykańskich aktorzy nie posługują się idealnym i poprawnym akcentem brytyjskim. Zazwyczaj uczymy się właśnie jego – chyba, że świadomie wybieramy język amerykański. Podobnie skutecznym sposobem jest czytanie prasy po angielsku – zarówno tej drukowanej, jak i internetowej. Dla nastolatków, którzy znają sposoby poruszania się po Internecie znalezienia forum czy strony obcojęzycznej to żaden problem. Wiadomo – nie wszystkie słowa będą zrozumiałe, ale ćwiczenie czyni mistrza. Innym trikiem jest naklejanie karteczek na widoczne miejsca takie jak lodówka czy szafka. Nawet najlepsza szkoła językowa nie nauczy się za nas słownictwa – to wymaga samodzielnej pracy. Gdy wychodzimy z domu takie fiszki możemy schować do torby albo kieszeni – podczas czekania na tramwaj albo w kolejce możemy czytać i powtarzać. W słuchawkach możemy zaś mieć zagraniczną muzykę czy nagrania albo słuchowisko. Wiele podręczników jest dzisiaj sprzedawanych z płytą, której zawartość możemy sobie zgrać na przenośny sprzęt muzyczny. Jeśli język oprogramowania będzie obcym językiem, tym lepiej – nauka w praktyce jest najskuteczniejsza!

701_3451031.JPG


Podróże kształcą językowo!

Dla młodzieży idealne są obozy językowe lub półkolonie Rybnik co roku organizuje dla dzieciaków zajęcia, które idealnie łączą zabawę z nauką. Podczas wyjazdów za granicę jesteśmy zmuszeni do mówienia w obcym języku, mamy też możliwość osłuchania się z mową tubylców. To bardzo cenna lekcja - także kulturowa. Dla dorosłych każda okazja do porozmawiania z kimś, kto nie zna polskiego to rewelacyjny sposób na ćwiczenie językowych umiejętności. Wówczas bowiem okazuje się, że od teorii i zasad gramatyki ważniejsza jest praktyka!
Podpis

Uczek


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.