Nauki przyrodnicze


1: Co po ropie?
Rola ropy naftowej w gospodarce jest nie do przecenienia. Co niepokające, surowiec ten stopniowo się wyczerpuje i świat musi się zmierzyć z tym problemem.

2: Matura z geografii – prosta tak jak zwykle?
W czwartek 17 maja odbył się najpopularniejszy egzamin maturalny, jakim jest matura z geografii. W tym roku do matury z tego przedmiotu postanowiło przystąpić ponad 83 tys. uczniów, czyli prawie 22% wszystkich maturzystów.

3: Nauka do klasówki z geografii
Dzieci mają bardzo duże problemy z tym, aby przysiąść do pracy domowej i odrobić ją, korzystając jedynie z książki bez obrazków. Trafiają do nich kolorowe ozdobienia, określające o co chodzi w zadaniu, bez względu na to czy chodzi o zadanie z matematyki, czy z języka polskiego.

4: Geograficzne mapy ścienne
Mapy ścienne są w każdej dobrze zaopatrzonej pracowni do nauki geografii absolutnie niezbędne. Najlepsze są te największe, to nie ulega wątpliwości

5: Globus dziecięcy to nie tylko przedmiot dydaktyczny!
Choć globus kojarzy nam się czasem jedynie ze szkołą, nauką i geografią, to w pokoju dziecka wcale takich skojarzeń budzić nie musi. Poniżej kilka informacji na ten temat.

6: Przydatne pomoce naukowe podczas lekcji geografii – mapy
O tym jak ważnymi i przydatnymi pomocami mogą być mapy, nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz nowocześniejszy sprzęt oraz rosnąca liczba możliwości producentów powodują, że produkowane mapy stają się dokładniejsze i w większym stopniu ułatwiają nam życie.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.