Nauki ścisłe


1: Studia informatyczne dają pracę?
Od wielu ostatnich lat informatyka utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o wybierane kierunki studiów ścisłych. Uczelnie techniczne aby sprostać wymaganiom rynku wprowadzają również bardziej wyspecjalizowane kierunki z tej dziedziny.

2: Chcesz zdobyć kwalifikacje? Pilnuj terminów i norm ustalonych przez OIIB!
Każdego roku rośnie liczba osób zainteresowanych zdobyciem dodatkowych kwalifikacji poprzez nabycie uprawnień budowlanych. Nic dziwnego. Na rynku pracy wciąż brakuje wykwalifikowanych specjalistów mogących samodzielnie wykonywać skomplikowane prace, a by móc to robić nie wystarczy zdobycie tytułu magistra inżyniera.

3: Fizyka klasyczna, a fizyka kwantowa
Od czasu kiedy do strefy nauki weszła fizyka kwantowa między fizykami klasycznymi, a kwantowymi panuje ciągły spór. Jest tak gdyż fizyka kwantowa nie zgadza się z prawami fizyki klasycznej. Czy jednak na pewno tak jest?

4: Systemy liczbowe wybranych krajów
Liczby babilońskie są kombinacjami trzech znaków: jedynki, dziesiątki i setki. Za pomocą takich znaków pisano każdą liczbę, nawet 1000 lub 32. Oprócz tego sposobu posiadali oni także system pozycyjny i układ sześćdziesiątkowy.

5: Rodzaje miedzi stosowanej w kablach audio i ich wpływ na dźwięk.
Rodzaj i jakość przewodnika zastosowana w kablu audio, czy to słuchawkowego, czy kolumnowego, czy IC ma podstawowy wpływ na "brzmienie" danego kabla.

6: Wiedza o kosmosie
Ludzie już od starożytności interesowali się wszechświatem. Ten niepojęty ogrom budził w nich lęk, ale także i ciekawość. Dziś kosmos jest przedmiotem badań wielu naukowców, przedmiotem jeszcze nie do końca poznanym.


Strona 1 z 1
[1]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.