Studia informatyczne dają pracę?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dziza1

Czytano: 1130 razy | Kategoria: Nauki ścisłe | Ilość słów: 336 | Data: 19.03.14 | 0 komentarzyOd wielu ostatnich lat informatyka utrzymuje się w czołówce jeśli chodzi o wybierane kierunki studiów ścisłych. Uczelnie techniczne aby sprostać wymaganiom rynku wprowadzają również bardziej wyspecjalizowane kierunki z tej dziedziny.


Zainteresowanie informatyką wiąże się z głównie możliwością znalezienia dobrze płatnej pracy po ukończeniu studiów. Informatyka jest branżą specyficzną. W toku studiów nie tylko uczeń zdobywa wiedzę, lecz również wyrabia w sobie odpowiednią postawę. Technologia cały czas idzie naprzód, i informatyk musi być cały czas na bieżąco, aby nadążyć za obecnymi trendami. Technologie popularnie stosowane dekadę temu obecnie zastępują nowe, bardziej elastyczne. Dlatego praca informatyka to nieustanne podnoszenie i aktualizowanie swoich umiejętności, poszukiwanie wiedzy i budowanie szerokiego horyzontu myślowego.

Informatyka to branża bardzo szeroka. Na dobrze płatną pracę może liczyć przede wszystkim specjalista, najlepiej w wąskiej działce. Może to być spec od zarządzania bazami danych, programowania w konkretnym języku czy też wdrażania konkretnych zmian w istniejącym już oprogramowaniu. Wielką zaletą pracy informatyka jest fakt, że można ją wykonywać zdalnie. Jest to plus nie tylko w oczach osób, które lubią pracować w luźnych, domowych warunkach. Dzięki opcji pracy zdalnej informatyk może szukać pracy dosłownie na całym świecie. Coraz częściej spotkać można osoby w naszym kraju, które pracują na kontrakcie w firmach amerykańskich, brytyjskich czy australijskich. Dzięki powszechności internetu coś, co kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia, obecnie jest codziennością.

Nie jest jednak prawdą, że ukończenie studiów informatycznych samo w sobie gwarantuje komukolwiek zatrudnienie. Jest to tylko pierwszy krok. Drugim jest nieustanne samodoskonalenie się i dokształcanie na własną rękę. Duże pieniądze są na wyciągnięcie ręki tylko dla jednostek ambitnych, które potrafią poświęcać swój czas i energię na osiąganie celów. Z tego względu studia informatyczne nie są odpowiednie dla każdego. Na końcu tej drogi pełnej wyrzeczeń czeka jednak wizja bardzo intratnej i ciekawej pracy, którą w dodatku można wykonywać w domu.
Podpis

Pracuję przy pormocji serwisu e-pisanieprac.com, oferującego pisanie prac, korektę, pomoc bibliograficzną oraz wszystko, co może pomóc studentowi w bezproblemowym ukończeniu studiów.


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.