Jak zorganizować sobie mądrze czas?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 601 razy | Kategoria: Poradniki | Ilość słów: 308 | Data: 22.05.13 | 0 komentarzyJak pokonać lenistwo? To „choroba”, która dotyka czasem każdego. Typowo ludzkim odruchem jest odkładanie obowiązków na później...Potem okazuje się, że pracy jest za dużo. Trudno się dziwić – to efekt prokrastynacji.


Po tym tajemniczym terminem kryje się niechęć do robienia rzeczy na czas. Czy to lenistwo? Znawcy tematu twierdzą, że nie. Czasem zwlekamy z obowiązkami, ponieważ boimy się klęski. Perfekcjoniści chcą by wszystko dopięte było na ostatni guzik, ciągle wydaje im się, że nie zrobili jeszcze wszystkiego. Niektórzy jednak wcale nie są na tyle ambitni, lecz po prostu nie chce im się zabrać do pracy. Jak sobie poradzić z takim problemem?

609_3544882.JPG

 Organizacja i jeszcze raz organizacja

Taki system widoczny jest szczególnie u studentów, którzy cały semestr albo rok imprezują, by pod koniec stwierdzić, że zbliża się sesja. Pojawia się panika. Stop! Grunt to dobrze się zorganizować. Przede wszystkim warto otworzyć kalendarz i sprawdzić dokładnie ile dni pozostało do egzaminu. Materiału jest dużo? Wszystko da się opanować, należy jednak poświęcić temu czas. Najlepiej codziennie „po trochę” (wówczas też będzie to mniej bolesne). Dobre do takich celów są kalendarze ścienne, na których można zaznaczyć wszystkie ważne terminy. To one pomogą również liczyć ile dni pozostało. Taka wizualizacja jest mobilizująca – kalendarze ścienne w końcu nie powinny pełnić jedynie funkcji ozdobnej, ale przede wszystkim praktyczną! Dobra organizacja obowiązków sprawi, że każdy znajdzie również czas na przyjemności. Lepiej wszystko zapisać i ustalić chociażby potencjalne plany na każdy dzień. Nasza pamięć jest dobra, ale krótka, dlatego warto sobie stwarzać pisemne plany. To, co zrobimy – możemy odhaczyć, dzięki czemu na pewni poprawi się nam humor. Gdy zostawimy naukę (lub inne obowiązki) na ostatnią chwilę, może się okazać, że nie mamy sił. Widok ogromu materiału działa paraliżująco chyba na każdego, dlatego lepiej jest oswajać się z nim „w częściach”.
Podpis

Kobieta z zegarkiem


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.