Rodzaje inteligencji – ćwicz wszystkie!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: PatrycjaP

Czytano: 432 razy | Kategoria: Poradniki | Ilość słów: 233 | Data: 04.06.12 | 0 komentarzyHoward Gardner, profesor z Uniwersytetu Harvarda odkrył, że istnieje siedem rodzajów inteligencji. Zalicza się do nich inteligencja racjonalna i matematyczna (logiczna), wizualna, słuchowa i werbalna (językowa), muzyczna i rytmiczna, kinestetyczna (dotykowa), intrapersonalna i interpersonalna.


Do czego odnoszą się poszczególne rodzaje inteligencji?

Inteligencja porządku to stwierdzenie, które określa dwa jej rodzaje, czyli: inteligencję matematyczną i racjonalną. Osoby, które obdarzone się tymi rodzajami inteligencji posiadają łatwość posługiwania się liczbami.  Jednak jest to o wiele więcej niż jedynie posługiwanie się nimi– to inteligencja logiki, symbolicznego przedstawienia świata.Im więcej liczb, symboli i prezentacji graficznych – tym lepiej zrozumiesz materiał.

Zdolność do manipulowania światem przestrzeni i wyobrażania go sobie to niewątpliwie obdarzenie. inteligencją wizualną i przestrzenną. Osoby posługujące się tym rodzajem inteligencji najpierw muszą zobaczyć pewne rzeczy lub je sobie wyobrazić, żeby je zrozumieć.

Uczysz się poprzez zastosowanie rymów, rytmu? Posiadasz inteligencję muzyczną i rytmiczną! W ten sposób uczą się tekstu aktorzy – zapamiętuje zgodnie z rytmem własnych kroków.
Inteligencja kinestetyczna to inteligencja ruchu i koordynacji. Jeśli najłatwiej Ci jest uczyć się używając własnego ciała, ruszając się, dotykając i bawiąc się to najprawdopodobniej jesteś kinestetykiem. Nie musisz jednak poruszać ciałem, chodzi także o to, żeby snuć wiele wyobrażeń. W trakcie zapamiętywania, uczenia się wiele korzyści odniesiesz z wizualizacji.

Jak widać rodzaje inteligencji są bezpośrednio związane z procesem uczenia się i sposobami na lepszą naukę. Warto ćwiczyć kilka rodzajów inteligencji na raz, aby rozwinąć swój umysł jak najbardziej!
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.