Jak robić notatki na studiach?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 1948 razy | Kategoria: Szkoła i studia | Ilość słów: 323 | Data: 24.09.15 | 0 komentarzyNieodłączną częścią uczestniczenia w wykładach jest robienie notatek. Są one potrzebne każdemu studentowi, gdyż w dużej mierze to właśnie na ich podstawie przygotowuje się on później do egzaminów.


Istotny jest zatem nie tylko sam fakt sporządzania notatek, ale również i sposób, w jaki się to odbywa. O czym należy pamiętać, by później mieć pożytek z tychże zapisków?

 

Niezbędnik studenta

Absolutnym must have studenta są bloki notatnikowe – bardzo wygodne w użyciu i praktyczne. Znakomicie sprawdzają się również zeszyty – najbardziej odpowiednie są te spiralami, ponieważ umożliwiają szybkie przerzucanie kartek. Student koniecznie musi mieć też pod ręką pakiet długopisów. Oczywiście wiadomo, że robione w trakcie wykładów notatki są dość chaotyczne, bo sporządzane w pośpiechu, dlatego też później należy je uporządkować. Ma to ten wielki plus, że pozwoli utrwalić wiedzę.

Jak przepisywać notatki? Najlepiej na kartkach, które następnie wpina się do segregatora. Każda kartka powinna być opatrzona numerem. Warto również sięgnąć po kolorowe markery, dzięki którym można wyróżnić najważniejsze informacje. Przydadzą się ponadto samoprzylepne karteczki. Innym wariantem jest przepisanie notatek na komputerze. Można je wydrukować, zachowując rzecz jasna dla pewności na dysku twardym i na dodatkowym nośniku takim jak np. pendrive. Wydrukowane kartki segreguje się do koszulek i wpina w segregatory lub składa do teczek. 

Tu ważna uwaga – spora część studentów nagrywa wykłady, a potem je spisuje. Jednakże nie zawsze wykładowcy wyrażają na to zgodę. Wtedy pozostaje odręczne notowanie.

Gdy brakuje notatek

A co mają zrobić osoby, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w wykładach bądź nie są zadowolone ze swoich notatek? Tutaj z nieocenioną pomocą przychodzą bardzo popularne obecnie serwisy z notatkami – czyli miejsca w internecie, gdzie studenci wymieniają się notatkami. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, który trzeba przeznaczyć na znalezienie brakujących informacji. Wszystko da się znaleźć w jednym miejscu.
Podpis

Notatki na studia znajdziesz na Wymienniku - http://wymiennik.com.


Ocena: 1.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.