Bankowość


1: Najpopularniejsze rodzaje depozytów bankowych w Polsce
Możliwości przechowywania oszczędności jest dużo. Banki oferują swoim klientom szereg ofert oszczędnościowych spośród których wybrać możemy tą, która najbardziej nam odpowiada. Pieniądze zdeponować możemy na kontach oszczędnościowych, lokatach bankowych, czy polisolokatach.

2: Jak ocenić rentowność lokat?
Lokata bankowa to forma inwestycji, w której klient powierza bankowi swoje pieniądze i otrzymuje w zamian odsetki od kwoty powierzonego kapitału. Klient czyli osoba powierzająca bankowi kapitał, w terminologii bankowej nazywany jest dysponentem.

3: Podstawowe zasady korzystania z kredytów gotówkowych
Kredyty gotówkowe mają jeden podstawowy atut – dowolność dysponowania otrzymanymi środkami finansowymi. Na rynku usług bankowym są obecnie bardzo popularne. Jednak nawet najtańszy kredyt gotówkowy wiąże się z kosztami, jakie musi ponieść kredytobiorca.

4: Oprocentowanie lokaty wpływa na zarobki
Osoba zakładająca lokatę bankową z pewnością ma jeden cel – zarobić na niej. A jeszcze lepiej, gdy zarobki okażą się nieco większe od tych przewidywanych. Można taki efekt całkiem łatwo uzyskać, wybierając po prostu najlepsze oferty, a niekoniecznie te, które chcą nam narzucić konsultacji, nie proponując innych rozwiązań.

5: Lokata w pigułce
Lokata jest dobrą, sprawdzoną i bezpieczną metodą na oszczędzanie. Pozostawienie środków płatniczych na określony procent gwarantuje zysk bez ryzyka.

6: Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze lokaty?
Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Polacy coraz częściej myślą o swojej finansowej przyszłości (co związane jest z sytuacją systemy emerytalnego). Dlatego szukają opcji na inwestowanie pieniędzy – a jedną z lepszych są lokaty, które zawsze kojarzyły się nie tylko z pewnym zyskiem, ale i z bezpiecznym sposobem oszczędzani.

7: Promocje bankowe - czy warto z nich korzystać
W czasach gdy agresywny marketing stał się codziennością, jesteśmy cały czas atakowani w internecie i telewizji przez reklamy banków, oferujące rozmaite promocje. Wiele osób chętnie korzysta z takich rozwiązań jednak mało kto zwraca uwagę na warunki i ograniczenia zawarte w regulaminach i tabelach opłat.

8: Skutki przedwcześnie zerwanej lokaty
Warunki zerwania lokaty są regulowane wewnętrznymi zasadami polityki finansowej każdego banku. Konsekwencją przedwczesnego wypłacenia pieniędzy z lokaty może być utrata całości, lub części wypracowanych odsetek i zwrot jedynie wkładu własnego, a nawet - choć w bardzo sporadycznych przypadkach - sankcja finansowa, np. kara umowna.

9: Kredyt mieć będziemy nie wychodząc z domu
Czasami otrzymanie kredytu jest prostsze, niż się nam to w ogóle może wydawać i takie fakty jednak mogą naprawdę zaskakiwać każdego. Naprawdę wyjątkowo i zaskakujące jest to, że czasami nie trzeba nawet żadnych dokumentów brać ze sobą.

10: Czy lokaty internetowe są bezpieczne?
Od dawna wiadomo, że lokaty to najbezpieczniejsza forma oszczędzania w dzisiejszych czasach. Być może nie zapewniają one aż tak dużych zysków, jak np. inwestowanie środków na giełdzie czy rynkach walutowych, ale z całą pewnością nie wiążą się z żadnym ryzykiem.


Strona 1 z 9
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.