Budżet domowy


1: Jak dziś oszczędzać ?
Dzisiejsze czasy to przede wszystkim wysokie ceny, i coraz niższe pensje, co najbardziej odczuwają słabo wynagradzani pracownicy. Są jednak sposoby na obniżenie comiesięcznych stałych kosztów, a jak wiadomo takie - pochłaniają najwięcej naszych pieniędzy.

2: Jak skutecznie oszczędzać pieniądze?
Oszczędności mogą posłużyć do wielu celów. Można przy ich pomocy sfinansować zakup domu, samochodu, czy potraktować jako zabezpieczenie emerytalne. Dużo prostszym rozwiązaniem mógłby być kredyt, ale dla wielu takie zobowiązanie wobec banku nie wchodzi w rachubę i wolą z własnych odłożonych środków finansować swoje potrzeby.

3: Wspólne konto małżonków - wady i zalety
Prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego to nie lada wyzwanie, które wymaga od dwojga ludzi dużo zaufania i współpracy. Może też wymagać finansowych poświęceń i wzajemnych zobowiązań, którym o wiele łatwiej sprostać, jeśli ustali się przejrzyste zasady działania i założy wspólne konto bankowe.

4: Finansowe podsumowanie roku
Rok 2013 zbliża się ku końcowi otwierając drzwi dla roku 2014. Regularnie pod koniec grudnia nachodzą nas myśli o tym, jak przeżyliśmy mijające 12 miesięcy i jak chcielibyśmy celebrować te jeszcze nierozpoczęte. Zazwyczaj postanowienia noworoczne dotyczą przejścia na dietę, zerwania z nałogiem czy byciem bardziej punktualnym.

5: Gorący temat gorącego lata, czyli o śmieciach
Jaki był najczęstszy temat rozmów Polaków przy wakacyjnym grillowaniu? Nie polityka, nie religia i sukcesy Radwańskiej. Temat śmieciowy znokautowała wszystkie inne! A pytanie – segregować czy nie podzieliło społeczeństwo jak teorie zamachu.

6: Jak wydawać mądrzej?
Nie zarabiasz najgorzej, ale co miesiąc nadchodzi taki moment, że brakuje Ci pieniędzy a Ty tak naprawdę nie wiesz na co je wydałeś. Jeżeli nie umiemy odpowiednio rozplanować swoich wydatków istnieje duże prawdopodobieństwo, że nawet jeśli zaczniemy zarabiać dwa razy więcej i tak będzie nam brakowało pieniędzy.

7: Życie na kredycie, czyli wszystko o kredycie konsolidacyjnym
Dziś, w czasach kryzysu i lawiracji finansowych, kiedy często spłacamy kilka rat naraz, jego pomoc może okazać się niezbędna. Połączy nasze wszystkie zobowiązania w jedną ratę, co dla nas może być tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem. O czym mowa? O kredycie konsolidacyjnym.

8: Emerytura w 2 filarze jest ogromna
To ile będziemy mieć pieniędzy w portfelu na starość, zależy tylko i wyłącznie od naszej pracy i od funduszu emerytalnego. Wybierz go rozważnie i już dziś zacznij odkładać pieniądze na przyszłość.

9: OFE musi objąć każdego
Polaków wbrew pozorom jest stosunkowo dużo, większość z nich pracuje zawodowo, a co się z tym wiąże odprowadzają oni stosowne składki emerytalne, które mają im pomóc w życiu, kiedy już nie będą pracowali zawodowo, a więc nie będą mieli zapewnionej stałej pensji.

10: Emerytura w OFE jest pewna
Mówi się dzisiaj bardzo często, że nie możemy być pewni tego co przyniesie przyszłość, a więc nie możemy być również pewni tego, jak będzie wyglądała nasza emerytura.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.