Bardzo korzystne zmiany w działaniu Paszport do Eksportu w roku 2013 !

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: rpreklama

Czytano: 856 razy | Kategoria: Dotacje | Ilość słów: 368 | Data: 01.03.13 | 0 komentarzyRok 2013 to ostatni już rok dotacyjny dla okresu: 2007-2013. Środki z większości programów zostały już wykorzystane, niemniej jednak przewidzianych zostało jeszcze kilka naborów, w tym także ostatni już nabór w zakresie działania 6.1. Paszport do Eksportu, prowadzonego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


Nabór wniosków do tego działania formalnie nie został jeszcze ogłoszony, przede wszystkim ze względu na planowane bardzo korzystne zmiany, dotyczące wysokości dofinansowania, intensywności wsparcia i struktury wydatków. Planowana do wprowadzenia nowa formuła działania Paszport do Eksportu – zgodnie z powstałym w dniu 9 stycznia 2013 roku projektem nowego Rozporządzenia w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 - zakłada kilka istotnych zmian, powodujących, iż działanie 6.1. PO IG Paszport do Eksportu w 2013 roku stanie się programem bardziej kompleksowym w odniesieniu do wdrażania działań eksportowych, idącym naprzeciw oczekiwaniom Beneficjentów i Wnioskodawców. Projekt zmian zakłada m.in.:

  1. zwiększenie kwoty dofinansowania z kwoty 200 tys. złotych do 400 tys. złotych
  2. zwiększenie intensywności wsparcia na wybrane kategorie wydatków z 50% do 75% kosztów kwalifikowanych
  3. wprowadzenie nowych kategorii działań i wydatków refundowanych, w szczególności:
    1. umożliwienie udziału Beneficjenta w charakterze wystawcy w międzynarodowych imprezach targowych, organizowanych na terenie Polski
    2. pokrycie kosztów funkcjonowania przedstawicieli przedsiębiorcy w zakresie promocji i reklamy na rynkach docelowych (w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy, z intensywnością refundacji 20%)
    3. organizacja misji gospodarczych potencjalnych partnerów zagranicznych przedsiębiorcy w siedzibie przedsiębiorcy w Polsce
  4. rozszerzenie kategorii wydatków na działania promocyjne i informacyjne oraz tłumaczenia także na wydatki niezwiązane bezpośrednio z projektem (przy intensywności wsparcia tej kategorii wydatków 25%)

 

Należy jednak pamiętać, iż żeby móc ubiegać się o dofinansowanie wdrożenia planu rozwoju eksportu w ramach działania 6.1. PO IG i złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach najbliższej rundy aplikacyjnej, wcześniej trzeba we współpracy z zewnętrzną firmą doradczą opracować plan rozwoju eksportu, który stanowi wymagany załącznik do wniosku o dofinansowanie. Czas potrzebny na przygotowanie rzetelnego planu rozwoju eksportu to zwykle ok. 20-30 dni, zatem decydując się na udział w programie Paszport do Eksportu w roku 2013 nie ma co czekać na formalne ogłoszenie naboru i już teraz należy znaleźć odpowiednią firmę doradczą, która przygotuje wymagany plan rozwoju eksportu.
Podpis

RP CONSULTING - Paszport do Eksportu


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.