Czym jest biuro informacji gospodarczej?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 923 razy | Kategoria: Dotacje | Ilość słów: 318 | Data: 07.06.13 | 14 komentarzyIstnieją niekiedy trudne sytuacje, w których umowa z nowym kontrahentem jest czymś niezbędnym. Czasami trzeba także współdziałać z człowiekiem lub firmą, której kompletnie nie znamy.


W wielu przypadkach można mocno się rozczarować, gdy okaże się, że dany podmiot jest zadłużony, a na nas spadnie mnóstwo problemów natury praktycznej lub nawet prawnej i finansowej.

Aby zabezpieczyć się przed tego typu ewentualnością i sprawdzić, czy dany podmiot jest po prostu wypłacalny, warto wykorzystać biuro informacji gospodarczej.

W biurze tym znaleźć można szczegółowe informacje o danych gospodarczych i dłużnikach. Baza danych udostępnia dane ze wszystkich sektorów polskiej gospodarki - nie ma znaczenia tutaj wielkość firmy ani jej forma prawna. Istniejące dane dotyczą zarówno osób fizycznych oraz firm.

Dostawcy informacji to także odbiorcy informacji - wszystkie dane znajdujące się w biurze odpowiadają dłużnikom i sprawiają, że osoby takie nie są już wiarygodne w żadnych kontaktach handlowych.

 

Zabezpieczenie przed dłużnikiem to bardzo ważna sprawa dla każdego przedsiębiorcy, a nawet dla zwykłych osób fizycznych. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak duże zniszczenia w biznesie lub nawet w zwykłym życiu przynieść może nieodpowiedzialny podmiot, dłużnik, który nie jest wypłacalny i bez problemu może nas oszukać.

Jeśli jednak taka  osoba prawna lub fizyczna kogoś w przeszłości oszukała, informacje na jej temat prawdopodobnie już istnieją w Krajowym Rejestrze Długów. Biuro informacji gospodarczej jest miejscem, które udostępnia takie dane - obejmują one wszystkich dłużników, którzy są notowani, czyli w przypadku których istniało zgłoszenie niewypłacalności lub długu.

Biuro informacji gospodarczej jest wygodnym narzędziem w państwie, gdyż informacje w nim zawarte obejmują globalnie gospodarkę i pozwalają na wygodne zdobywanie informacji o kontrahentach i współpracownikach. Z rejestru długów korzystać mogą gminy, wierzyciele oraz osoby fizyczne. Obejmuje ono wszystkie podmioty - bez względu na ich wielkość.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.