Finanse firmowe


1: Czym jest podatek VAT
Podatek od towarów i usług wywodzi się od angielskiego skrótu VAT, co oznacza Value Added Tax (podatek od wartości dodanej). Jest on podatkiem pośrednim, który w ostatecznym rachunku obciąża konsumenta. Jest on wliczony w cenę towaru czy też usługi przez sprzedawcę i płacony od uzyskanego obrotu, czyli sprzedaży.

2: Szybkie wsparcie finansowe dla firm - jak je zdobyć?
Obecna sytuacja panująca na rynku finansowym sprawia, że wiele firm przeżywa kryzys, a nawet jest zagrożonych upadkiem. Często kredyty dla firm są jedynym rozwiązaniem kłopotów z wypłacalnością.

3: Jakie konto firmowe wybrać
Konto firmowe mimo, że nie jest obowiązkowe to bardzo pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej oferując wiele udogodnień, których nie uświadczymy na prywatnych kontach bankowych. Brew obiegowej opinii są one bardzo tanie, a jeśli dobrze wybierzemy bank to mogą być nawet darmowe.

4: Duży kredyt dla małej firmy?
Jeszcze kilka lat temu małe i średnie przedsiębiorstwa, które rozpoczynały swoją działalność miały wiele problemów z otrzymaniem od banków kredytu na swoją działalność. Organy finansowe wymagały od kredytobiorców gwarancji w postaci zaświadczenia o dochodach, a niejednokrotnie także poręczenia majątkiem.

5: Kredytowanie działalności
Aby firma mogła się korzystnie rozwijać, prowadzić działalność gospodarczą, oraz wdrażać rozmaite strategie ekspansji na rynku, musi dysponować niezbędnymi środkami finansowymi. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z rozmaitych usług kredytowych, oferowanych im przez banki oraz instytucje wspierające działalność gospodarczą.

6: Jak poradzić sobie z podatkami?
Organizacja współczesnych systemów politycznych opiera się na ingerencji państwa w życie obywateli, a w szczególności w ich działalność gospodarczą. Kontrole urzędu skarbowego mają na celu zorientowanie się w sytuacji materialnej i finansowej przedsiębiorstw, co wiąże się z uciążliwą dla biznesmenów rachunkowością.

7: E- faktura – warto wprowadzić w firmie?
W roku 2013 wejdą w życie istotne zmiany w przepisach mające ułatwić fakturowanie i zarządzanie dokumentami handlowymi. Wśród nich między innymi spopularyzowanie e-faktury.

8: Finansowanie dla firm
Każda firma potrzebuje finansowania do prawidłowego funkcjonowania. Często jest to finansowanie własnymi środkami i organiczny rozwój oparty o inwestycje z wypracowanego przez firmę zysku. Może to jednak oznaczać utratę pojawiających się okazji, które wymagają zaangażowania środków przewyższających możliwości własne firmy.

9: Wystawianie faktur na terenie UE
Dla przedsiębiorcy prowadzącego międzynarodową działalność gospodarczą i sprzedającego swoje towary na terenie całej Unii Europejskiej, jest niezwykle istotne aby móc wystawiać legalnie faktury właśnie w każdym kraju całej unii.

10: Wartość kodów pkd dla przedsiębiorcy
Kody pkd są niezmiernie ważne dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego swoją działalność. Niemożnością jest to, aby prowadzić swoją firmę, a nie mieć wpisanych dokładnie i odpowiednio kodów pkd w papiery poświadczające prawo prowadzenia swojej firmy.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.