Finansowanie dla firm

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: kumer

Czytano: 457 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 288 | Data: 19.11.12 | 0 komentarzyKażda firma potrzebuje finansowania do prawidłowego funkcjonowania. Często jest to finansowanie własnymi środkami i organiczny rozwój oparty o inwestycje z wypracowanego przez firmę zysku. Może to jednak oznaczać utratę pojawiających się okazji, które wymagają zaangażowania środków przewyższających możliwości własne firmy.


Prowadzenie przedsiębiorstwa polega w znacznej mierze na wyszukiwaniu i wykorzystywaniu pojawiających się okazji. W tym celu dobrze mieć możliwość skorzystania z zewnętrznego finansowania - optymalnym rozwiązaniem może być linia kredytowa z odpowiednim limitem z której firma może korzystać w miarę potrzeb, a jednocześnie nie ponosząc zbędnych kosztów, kiedy nie korzysta z finansowania.

Okazje biznesowe wymagają zwykle szybkich decyzji a ubieganie się o finansowanie w bankach oznacza przewlekłe i czasochłonne procedury, których wynik i tak nigdy nie jest pewny. Rozwiązaniem może okazać się finansowanie ze źródeł pozabankowych. Pożyczka pozabankowa będzie droższa od kredytu w banku ale decyzja i uruchomienie finansowania będą tylko kwestią dni - to atut, który może zaważyć na sukcesie całego przedsięwzięcia.
 
Warto zauważyć, że pozabankowe finansowanie jest bardziej dostępne również dla przedsiębiorstw w gorszej kondycji. Taka pożyczka dla firmy bez BIK to czasami jedyny dostępny zastrzyk gotówki, w sytuacji kiedy banki odwracają się od borykającego się z trudnościami przedsiębiorstwa.

Innym rozwiązaniem dla firm potrzebujących gotówki na finansowanie bieżącej działalności może być również faktoring. Skorzystają z niego przedsiębiorstwa stosujące kredyt kupiecki. Faktoring to finansowanie takiego właśnie kredytu kupieckiego udzielane przez instytucje finansową ale spłacane inaczej niż kredyt - bo przez kontrahentów. Faktoring to doskonała alternatywa dla kredytu obrotowego.

Rozwiązań finansowych dla firm może być wiele i warto je znać tak aby stosować właściwe narzędzie do odpowiedniej sytuacji. Tym samym optymalnie wykorzystywać produkty rynku finansowego i uzyskiwać przewagę nad konkurentami.Podpis

Tomson


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.