Jakie konto firmowe wybrać

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: skorpionek

Czytano: 378 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 321 | Data: 22.08.13 | 0 komentarzyKonto firmowe mimo, że nie jest obowiązkowe to bardzo pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej oferując wiele udogodnień, których nie uświadczymy na prywatnych kontach bankowych. Brew obiegowej opinii są one bardzo tanie, a jeśli dobrze wybierzemy bank to mogą być nawet darmowe.


Opinie co do tego, które konto firmowe jest najlepsze są podzielone, jednak większość przedsiębiorców opowiada się po stronie Idea Banku oraz Deutsche Banku więc na ich ofertach się skupimy.

Konto firmowe w Idea Banku ma bardzo wiele zalet. Największą jest bardzo szeroka gama produktów dodatkowych oferowanych do rachunku. Są to między innymi bardzo tania księgowość prowadzona wspólnie z profesjonalną firmą Tax Care, pomoc w wypełnianiu wniosków od dofinansowanie z Unii Europejskiej oraz specjalistyczny program do wystawiania faktur udostępniany bezpłatnie klientom banku. Mamy również możliwość założenia wielu różnych kont walutowych, a także lokat, na których możemy odkładać nadwyżki finansowe. Konto "Firma to Ja" jest również bardzo tanie. Bezpłatne jest prowadzenie konta, wszystkie przelewy internetowe oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie co jest ewenementem na polskim rynku. Karta debetowa do konta kosztuje 4,99 miesięcznie ale nie zostanie pobrana jeśli suma transakcji bezgotówkowych będzie wynosić minimum 500zł miesięcznie. Należy też zwrócić uwagę na fakt, iż Idea Bank jest instytucją kierującą swoją ofertę głównie do firm więc możemy się ciągle spodziewać udoskonaleń w ich produktach.

Drugim bardzo popularnym rachunkiem firmowym jest dbNET Biznes w Deutsche Banku. Najczęściej wybierają go przedsiębiorcy wchodzący na rynek, gdyż pozwala zminimalizować koszty obsługi bankowej praktycznie do zera. Jedyną opłatą jest prowizja za posiadanie karty płatniczej w wysokości 3,50zł miesięcznie ale będziemy z niej zwolnieni jeśli wykonamy jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu bez żadnego limitu kwotowego.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze rachunku bankowego dla firmy jest dokładne przeczytanie regulaminu i "tabeli opłat i prowizji" gdyż pozwoli nam to na podjęcie najlepszej dla nas decyzji i uchroni przed przykrymi niespodziankami w przyszłości.
Podpis


Ocena: 5.0


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.