Kredytowanie działalności

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 461 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 323 | Data: 23.05.13 | 0 komentarzyAby firma mogła się korzystnie rozwijać, prowadzić działalność gospodarczą, oraz wdrażać rozmaite strategie ekspansji na rynku, musi dysponować niezbędnymi środkami finansowymi. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z rozmaitych usług kredytowych, oferowanych im przez banki oraz instytucje wspierające działalność gospodarczą.


Jeśli chodzi o kredyt dla firm Poznań jest miastem w którym można znaleźć wiele punktów tego rodzaju. Bankowość elektroniczna stanowi znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy mając dostęp do internetu, chcą wystąpić o wsparcie kredytowe. Żeby kredyt był dla firmy korzystny, powinien być nisko oprocentowany, a także być łatwo dostępny.

Chodzi przede wszystkim o to jakimi kryteriami kierują się poszczególne instytucje finansowe, przyznając firmom kredyt. Osoba która sporządza w imieniu firmy wniosek kredytowy, powinna zawrzeć w nim informacje natematy dotyczące przeznaczenia środków finansowych o które się ubiega. Powinna również dołączyć niezbędne dokumenty, takie jak wypis z rejestru przedsiębiorców, KRS, zawiadomienie o nadaniu numerów REGON i NIP.

Kredyty-dla-firm-bez-bik.jpg

Wnioski o kredyt są zawsze indywidualnie rozpatrywane. Każdy przypadek dotyczący danej firmy jest indywidualny i wymagane jest tutaj odrębne podejście. Bank może sobie wyznaczyć pewien odcinek czasu w którym rozpatrywał będzie wniosek kredytowy danej firmy. Może to być kilka dni, ale czasami rozpatrywanie wniosków trwać może dwa lub trzy tygodnie. Szczególnie interesujące są kredyty na start - dla firm które dopiero rozpoczynają działalność, wchodzą na rynek.

Otrzymując wstępne warunki kredytowania działalności gospodarczej, właściciel firmy powinien pamiętać o konieczności bardzo dokładnego zapoznania się z nimi. Procedura przyznawania kredytu kończy się wydaniem decyzji przez Bank lub inną instytucję kredytującą. Owa decyzja może być pozytywna - czyli oznaczać akceptację wniosku, lub też negatywna - w tym przypadku wniosek firmy zostaje odrzucony.

Decyzja pozytywna pociąga za sobą zobowiązanie ze strony kredytobiorcy dokonania spłaty w konkretnym terminie. Spłata kredytu może zostać rozłożona na raty. Raty jednak zwykle kojarzą się z wyższym oprocentowaniem, dlatego korzystniejsze może okazać się dokonanie jednorazowej wpłaty na rachunek wierzyciela.
Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.