Szybkie wsparcie finansowe dla firm - jak je zdobyć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 424 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 496 | Data: 19.02.14 | 0 komentarzyObecna sytuacja panująca na rynku finansowym sprawia, że wiele firm przeżywa kryzys, a nawet jest zagrożonych upadkiem. Często kredyty dla firm są jedynym rozwiązaniem kłopotów z wypłacalnością.


Każda firma ubiegająca się o wsparcie finansowe z banku, jest dokładnie weryfikowana pod kątem kondycji finansowej i nie zawsze bank udziela pozytywnej odpowiedni na wniosek kredytowy. Każdy wniosek o kredyt firmowy jest dokładnie analizowany przez specjalistów pracujących dla danego banku, którzy dokonują oceny, czy dane przedsiębiorstwo będzie w stanie dokonywać comiesięcznych spłat takiego zobowiązania.

Ponadto często firma potrzebuje zastrzyku gotówki niemal natychmiast, a bankowe procedury mogą się przedłużać. Finansowanie przedsiębiorstw jest możliwe tylko wówczas, gdy kondycja firmy jest na tyle dobra, aby była on w stanie dokonać spłaty zobowiązania, w przeciwnym razie bank będzie zmuszony odmówić pomocy. Wielu przedsiębiorców, którym działalność wymaga szybkiego dofinansowania, decyduje się skorzystać z pomocy para banków, które deklarują udzielenie kredytu w ciągu kilku lub kilkunastu minut. Tego rodzaju instytucje finansowe działają na zasadach zbliżonych do tradycyjnych banków, ale przeważnie posiadają prostsze procedury. Szybkie pieniądze są dla przedsiębiorców wielką pokusą, zwłaszcza w momencie zagrożenia bankructwem. Dodatkową zachętą do skorzystania z szybkich kredytów dla firm brak zabezpieczeń, a więc przedsiębiorca nie ma obowiązku ustanawiać hipoteki jako zabezpieczenia kredytu ani też przedstawiać poręczenia majątkowego.

Wniosek kredytowy nie jest weryfikowany w Bankowej Informacji Kredytowej, ani też w Krajowym Rejestrze Dłużników, dlatego kredyt udzielany jest niemal natychmiast. Finansowanie przedsiębiorstw na opisanych zasadach nie wymaga również zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, ani z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kwota udzielonego w ten sposób kredytu może być wysoka i wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale zazwyczaj wiąże się to z dość dużą prowizją, a niekiedy również z wysokim oprocentowaniem. Niemniej jednak warto sprawdzić oferty w zakresie szybkich kredytów dla firm, aby przekonać się, czy dla naszego przedsiębiorstwa takie rozwiązanie będzie korzystne.

Kredyt przez Internet

Pomysłem na szybki kredyt dla firm jest również skorzystanie z możliwości zaciągnięcia takowego przez Internet. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z bankowego systemu internetowego, zaciągając w ten sposób kredyt. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Głównym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem Sieci do otrzymania dofinansowania jest wygoda, nie trzeba nawet wychodzić z biura własnej firmy, aby dokonać wszystkich niezbędnych formalności. Po drugie przedsiębiorcy oszczędzają w ten sposób czas, bo od złożenia wniosku do otrzymania decyzji o przyznaniu kredytu mija zazwyczaj jedynie kilkanaście minut.  Kredyt dla firm udzielony przez Internet często ma niższe oprocentowanie niż kredyt otrzymany podczas wizyty w oddziale banku. Dodatkowym atutem, jak można dowiedzieć się na finansowanie-firm.blogspot.com - takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego wysłania wniosku kredytowego do kilku banków jednocześnie, co zwiększa szansę otrzymania kredytu.
Podpis

Olgierd Skalski - dziennikarz pracujący dla portali finansowych


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.