Załóż firmę przez Internet

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kisiel

Czytano: 443 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 289 | Data: 24.08.12 | 0 komentarzyW czasie prowadzenia działalności gospodarczej istotne są ustalenia na temat formy opodatkowania. Tutaj przedsiębiorca decyduje o tym, jak będzie przedstawiać się jego forma prowadzenia działalności, w tym także wybiera odpowiednią formę rozliczenia się z podatku.


Oczywiście każdy może starać się także o pewne zwolnienia podatkowe z tego zakresu. Sama forma rejestracji firmy odbywa się poprzez wniosek ceidg-1. Przedstawia się on w ramach centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. To on zastąpił wniosek wcześniejszy, czyli Edg-1.

Taki wniosek jest składany poprzez Internet, w formie online, co stanowi dla wielu przedsiębiorstw bardzo duże ułatwienie. Stanowi on także wniosek o nadanie numeru regon, jak i zgłoszenie do US, czy do ZUS/ KRUS. Przedsiębiorca decyduje się na jeszcze jedną wizytę w urzędzie skarbowym, co wynika z wyboru innej formy opodatkowania niż podatek w skali podatkowej, czyli podatek liniowy.

Interaktywny wniosek ceidg-1 jest przedstawiony przed uzyskanie pierwszych przychodów w ramach zakładanej działalności gospodarczej. Taki formularz ukazuje nam pewien system podpowiedzi. Dzięki nim możemy szybko uzupełnić wymaga informacje, jak i uchroni nas do przed popełnieniem błędu. Wniosek składa się w formie elektronicznej. Należy uwzględnić pewne uwagi na temat zakładania działalności gospodarczej w oparciu o taki wniosek. Pewne rodzaje działalności wymagają posiadania odpowiednich kwalifikacji zawodowych. Tutaj przedsiębiorcy są zobowiązani zapewnić posiadanie kwalifikacji.

Do następnej formy bariery prawnej zaliczamy uruchamianie działalności gospodarczej, co przedstawia się w przypadku obowiązku uzyskania koncesji, wpisu w rejestrze działalności regulowanej. Takie obowiązki uwzględnią wiele rodzajów działalności gospodarczych.

Nie ma możliwości podjęcia danej działalności, gdy nie spełnia ona przewidywanych prawem szczególnych warunków. W momencie tworzenia działalności regulowanej, istotne jest złożenie oświadczenia o spełnianiu tych warunków wymaganych.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.