Zaplecze decyzji finansowych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marta_marcin

Czytano: 582 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 316 | Data: 31.01.12 | 0 komentarzyW przedsiębiorstwie umiejętność rzetelnego i planowego prowadzenia polityki finansowej jest kwestią bardzo istotną, jeżeli nie kluczową dla generalnej kondycji.


 Dlatego też dobrze jest, by każdy z przedsiębiorców posługiwał się takimi narzędziami, które pozwalają na oceny potencjalnego ryzyka, jak również i szansy czy korzyści płynącej z podjęcia danej decyzji. Do jednego ze skuteczniejszych narzędzi należy audyt finansowy, który jest zlecany podmiotom zewnętrznym, posiadającym odpowiednie uprawnienia i licencje do przeprowadzania takiego działania. Dodać warto, że nie jest audyt kolejnym sposobem kontrolowania, sprawdzania pracowników, czy też wychwytywania ich teoretycznych błędów albo donoszenia na nich. Jest to technika zbierania informacji, które pełnią bardzo istotną rolę dla potencjalnych inwestorów, pożyczkodawców, jak również kontrahentów, którzy są albo mogą być związani finansowo z danym podmiotem.
Działanie takie jak audyt finansowy jest przeprowadzane według ściśle określonych standardów w ustawie o rachunkowości i finansach, jak również wypracowanych przez środowiska zawodowe finansistów. Zgodnie z nimi zbierane są informacje na temat kondycji finansowej przedsiębiorstwa a przede wszystkim czynników, które wpływają na nią pozytywnie, jak również takich, które niosą ze sobą potencjalne zagrożenia.
Pozytywnym elementem sprawdzania jest fakt przeprowadzania go w taki sposób, by jak najmniej wpływało na samo działanie firmy nie zakłócało porządku pracy. Dodatkowo sam podmiot, który zlecił audyt finansowy może współuczestniczyć w pracach na poziomie konsultacji. Zatem ma pełen wgląd w działania podmiotów, które audytu dokonują. Finalnie zakończenie audytu to wystawienie świadectwa, raportu, który określa jakie elementy w przedsiębiorstwie działają prawidłowo, jakie niekoniecznie oraz co ważniejsze w jaki sposób można naprawić wspomniane elementy. Stąd chętnie po to narzędzie sięgają ci, którym zależy na rozwoju przedsiębiorstwa i jego dobrej kondycji.Podpis

audyt finansowy poznań


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.