Kantor internetowy a platformy wymiany walut

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marion

Czytano: 417 razy | Kategoria: Finanse i ekonomia | Ilość słów: 276 | Data: 12.08.13 | 0 komentarzyWspółcześnie, chcąc zakupić waluty obce mamy wiele wariantów do wyboru. Tradycyjnie można skorzystać z usługi kantoru. Wybierając tę opcję nie należy jednak nastawiać się na uzyskanie korzystnej dla nas ceny.


Sytuacja wygląda jeszcze niekorzystniej w przypadku kupowania waluty w banku. Gdy operujemy niewielkimi kwotami różnice kilku groszy nie są przesadnie istotne. Niezależnie jednak od tego, czy kupujemy walutę za kilkanaście, czy kilka tysięcy, chyba warto kupić ją po najkorzystniejszym kursie.

Dziś, w dobie wszechobecnego internetu, najlepszych zakupów dokonamy bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzą ze swoją ofertą kantory internetowe oraz platformy wymiany walut. To te dwie formy działalności zdobywają coraz większa liczba klientów w tej gałęzi usług finansowych. Platformy oferują korzystniejsze kursy wymiany w porównaniu do kantorów internetowych ale mają swoje ograniczenia. W platformach wymiany walut to użytkownicy, za pośrednictwem platformy, sprzedają sobie waluty po ustalonym przez siebie kursie. Mamy dzięki temu pewność, że kupujemy po najkorzystniejszej cenie. Ograniczeniem platform jest zawężenie ich działalności do wymiany czterech głównych, najpopularniejszych walut (EUR, USD, GBP, CHF), ponieważ to głównie tymi walutami operują ich użytkownicy. Kantory, nie tylko te internetowe, zaczynają specjalizować się w sprzedaży i wymianie mniej popularnych walut.

Innym atutem kantorów internetowych jest posiadanie przez nie kont w wielu bankach. Jest to istotne dla klienta,  ponieważ przelewając swoją gotówkę na rachunek w tym samym banku, w którym posiada konto nie ponosi on kosztów tak jak ma to miejsce przy przelewie międzybankowym. Dodatkowo cała operacja trwa tylko jeden moment. Ostra rywalizacja wśród kantorów internetowych oraz platform wymiany walut stwarza coraz dogodniejsze warunki dla ich klientów.  Pozostaje mieć nadzieję, że ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

Czytaj też: kantor internetowyPodpis

Marika


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.