Kredyty dla firm

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 423 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 296 | Data: 28.01.14 | 0 komentarzyGłównym źródłem finansowania inwestycji w naszym kraju jest kapitał zewnętrzny, pochodzący zarówno z kredytów zaciąganych przez firmy i przedsiębiorstwa działające w różnych branżach, jak i z rozmaitych dofinansowań, oferowanych przez Unię Europejską.


Jeśli chodzi o firmy ubiegające się o kredyt bankowy, to podlegają one podobnym, zasadom weryfikacji, jak każdy indywidualny konsument, który chce sięgnąć po zewnętrzne źródło finansowania. Przede wszystkim skrupulatnie analizowana jest tzw. zdolność kredytowa przedsiębiorstwa, w co wchodzi między innymi aktualna kondycja finansowa firmy, historia i przebieg dotychczasowych spłat rat kredytu (jeśli takie były), w jaki sposób firma radzi sobie ze swoimi zobowiązaniami finansowymi.

Wiarygodność potencjalnego kredytobiorcy

Jak się okazuje, dla kredytodawcy wiarygodniejszy jest ten podmiot, który wcześniej zaciągał już kredyty dla firm i nie miał problemu z regularną spłatą zobowiązań, niż ten, który nie ma żadnej historii kredytowej. Nie ma się wtedy podstaw do przewidywań, w jaki sposób się zachowa, czy nie będzie zalegał ze spłatą. Bank podejmuje więc ryzyko, bo tak naprawdę nie wie, czego może się po potencjalnym kredytobiorcy spodziewać.

Bank może też skorzystać z możliwości sprawdzenia tzw. czynników zewnętrznych, czyli partnerów biznesowych, kontrahentów firmy.

Przedsiębiorstwo, które ubiega się o kredyt bankowy, musi być przygotowane na pytanie o cel, na który mają być przeznaczone środki. Powinno przedstawić w banku dokładny biznesplan. Po uzyskaniu pieniędzy bank ma prawo także sprawdzić, w jaki sposób wydatkowane są środki, czy zgodnie z przedstawionym celem. W razie niezgodności, trzeba zwrócić pobrane środki.

Popularne rodzaje kredytów dla firm

Wśród kredytobiorców popularnością cieszą się kredyty obrotowe – na bieżące wydatki oraz kredyty inwestycje, zaciągane na nowe inwestycje. W zróżnicowanej ofercie banków każdy przedsiębiorca czy prezes dużej spółki może znaleźć atrakcyjną ofertę, dopasowaną do potrzeb firmy.
Podpis

Kredyty dla firm AS West Kredit


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.