Najważniejsze kwestie związane z kredytami

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface1

Czytano: 361 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 358 | Data: 26.07.13 | 0 komentarzyRynek kredytów jest bardzo zmienny, jednak popularność tej formy finansowania utrzymuje się na dość wysokim poziomie od dłuższego czasu. Co jest istotne przy zaciąganiu kredytu?


Zdolność kredytowa

 Zdolność kredytowa jest zagadnieniem nieuchronnie związanym z zaciąganiem kredytów gotówkowych. Wielu osobom ten temat spędza sen z powiek w momencie oczekiwania na decyzję banku w sprawie uzyskania kredytu. Ostatnio poprzeczka została dość mocno zawieszona, i nie jest już tak łatwo uzyskać kredyt, jak kiedyś. Ilość chętnych na tę formę finansowania jest wciąż bardzo duża, bo niewielu z nas dysponuje gotówką, umożliwiającą zakup własnego mieszkania, domu czy samochodu.

 

Popularne kredyty

 Kredyty dostępne na rynku są bardzo zróżnicowane, jest ich wiele typów i modeli. Są kredyty hipoteczne, mieszkaniowe, inwestycyjne, konsumpcyjne, czy konsolidacyjne. Każdy z tych rodzajów ma swoich odbiorców - wśród tzw. zwykłych obywateli, ludzi prywatnych, najczęściej zaciągane są kredyty hipoteczne czy mieszkaniowe, wśród właścicieli firm popularne są kredyty inwestycyjne, a ci, którzy zaciągnęli kilka kredytów i nie radzą sobie z ich spłatą – chętnie wybierają kredyty konsolidacyjne.

 

Kredyt we frankach

 W ostatnich latach wiele osób zdecydowało się na zaciągnięcie kredytu walutowego we frankach szwajcarskich. Wtedy był to optymalny wybór, dający poczucie oszczędnego rozwiązania. Jednak na skutek mocnych zawirowań na rynku walutowym, dużej niestabilności walut, a przede wszystkich słabnącej kondycji polskiej złotówki, ci kredytobiorcy napotykają dzisiaj duże trudności w regularnej spłacie swoich zobowiązań.

 Dlatego od pewnego czasu tendencja zaczęła się odwracać, i dzisiaj najchętniej wybieramy kredyty w polskiej walucie, aby uniknąć dodatkowych obaw i niepewności co do wysokości raty kredytu w przyszłości, wynikającej z wahań kursów.

 Zaciągnięcie długoterminowego kredytu zawsze wiąże się z ryzykiem, bo nigdy nie możemy być pewni swojej kondycji finansowej w perspektywie kilku, kilkunastu, a nawet parudziesięciu lat. Z drugiej strony bez pomocy banków większość nabywców nie mogłaby sobie pozwolić na większe zakupy, choćby mieszkania czy domu. Dlatego popularność kredytów powinna się stale utrzymywać na wysokim poziomie, z lekkimi tylko wahaniami w czasach kryzysu.
Podpis

Kredyty dla firm - AS West Kredit


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.