Własna Firma, czyli jak zacząć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marcelsobieski

Czytano: 429 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 395 | Data: 19.07.13 | 0 komentarzyKażdy z nas w pewnym momencie swojego życia przechodzi kryzys związany z pracą. Nasz szef jest krótkowzroczny, firma nie wykorzystuje w pełni naszych możliwości, a kwota wpływająca na koniec miesiąca na nasze konto jest stanowczo zbyt niska.


Niektórzy decydują się wtedy na odważny krok: własny biznes. W jaki sposób przekuć marzenia w rzeczywistość?

Odważny krok w przyszłość

Decydując się na tak radykalny krok jak rezygnacja z ciepłego etatu i rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej trzeba zdawać sobie sprawę z powagi tej decyzji. Fora internetowe pełne są wpisów „mam dosyć nadgodzin, zakładam własną firmę”. Jeżeli tym, do czego dążymy jest spokój i czas wolny własne przedsiębiorstwo nie jest dla nas. Prowadząc biznes pracujemy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu: musimy być w pełni dyspozycyjni i elastyczni, ponieważ nikt inny nie wykona za nas ciężkiej pracy. Brak zwierzchnika nie oznacza, że nie będziemy musieli spierać się z niesympatycznymi ludźmi, którzy na każdym kroku rzucają nam pod nogi kłody. Tę rolę chętnie przejmą urzędnicy państwowi oraz kontrolerzy z instytucji takich jak choćby Urząd Podatkowy. Tylko jeżeli nie straszne są nam te przeszkody warto angażować się w stworzenie własnego przedsiębiorstwa: inaczej będzie to strata czasu, która dodatkowo może mocno skomplikować nasze życie.

Od czego zacząć?

Ci, którzy mimo wszystko chcą zacząć działać na własnych rachunek zadają sobie pytanie: jak zacząć? Pierwszym i najważniejszym elementem naszej nowej firmy jest pomysł. Jeżeli uda nam się zapełnić niewykorzystaną do tej pory rynkową niszę, sukces zaskoczy nas już na samym początku działalności. Oprócz tego z pewnością potrzebny będzie nam kapitał. Możemy zdobyć go na kilka sposobów: zainwestować oszczędności naszego życia, zrobić zbiórkę wśród przyjaciół i rodziny lub, to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, wziąć kredyt inwestycyjny dla firm. Jeżeli mamy dobry pomysł i przygotujmy profesjonalny business plan nie będziemy mieli problemu z jego uzyskaniem. Co dalej? Marketing, księgowość, kadry… Ogromna ilość pracy, jednak to już temat na inny artykuł.

Prowadzenie własnej firmy to niełatwe zadanie, jednak gwarantuje ono ogromną satysfakcję. Patrzenie jak rozwija się nasze dzieło mocno podnosi samoocenę oraz motywuje do dalszej, ciężkiej pracy. Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest dla każdego: jeśli jednak czujemy się w tym dobrze możemy być pewni, że nasz trud zostanie godziwie wynagrodzony.
Podpis

Jeżeli w Twojej głowie również tli się od pomysłów na własny biznes to zapraszamy na stronę kredyt dla nowych firm gdzie uzyskach komplet informacji o finansowaniu swojej działalności. 


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.