Księgowość


21: Ręczne wystawianie faktur i elektroniczne
Własna firma to na pewno spore wyzwanie dla każdego, kto podejmie to ryzyko. Trzeba mieć świadomość i być przygotowanym na różne sytuacje. Nie każdy rok przyniesie nam zysk.

22: VAT 7 a podpis elektroniczny
Elektroniczna forma wysyłania wiąże się z posiadaniem elektronicznego podpisu. Jest on konieczny w przypadku wysyłania PIT 7. Jak go zdobyć? Bardzo prosto, jeśli dysponuje się odpowiednia sumą.

23: Jaką wybrać księgowość?
Kiedy zakładamy działalność gospodarczą, mamy mnóstwo rozterek i obaw. Przede wszystkim zastanawiamy się nad tym, czy uda nam się utrzymać na rynku, który czasem jest bezlitosny.

24: Mała księgowość
Dla jednoosobowej firmy wynajęcie biura rachunkowego może się okazać zbyt dużym obciążeniem finansowym, zwłaszcza w początkowym okresie działalności. Jest na to jednak sposób. Z pomocą przychodzi mała księgowość.

25: Kto i kiedy wypełnia PIT-5?
Urząd skarbowy jest taką instytucja państwową, która wymaga od podatnikow składania różnych deklaracji. Jedną z nich jest PIT-5. Składają ją ci, którzy wykonują pozarolniczą działalność gospodarczą.

26: Zalety programów księgowych
Czy warto skorzystać z oprogramowania do prowadzenia księgowości. Czy jest to narzędzie niezbędne w naszej firmie? Aplikacje takie stają się niezbędne, ponieważ dzięki nim praca księgowych staje się dużo łatwiejsza.

27: Zasady wystawiania faktur online
W dobie komputerów wystawianie faktury ręcznie wydawałoby się dzisiaj czymś dziwnym. Czy wiemy, jakie są zasady przy wystawianiu online? W co należy wyposażyć nasz komputer, by spełniał swoją rolę?

28: Kto wypełnia VAT-7?
Co miesiąc każdy czynny płatnik podatku VAT składa deklarację podatkową o nazwie VAT-7. Można ją wypełnić za pomocą programów komputerowych lub ręcznie, oczywiście w przypadku odpowiedniego doświadczenia w tego typu czynnościach.


Strona 3 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.