Potrzebna księgowa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 522 razy | Kategoria: Księgowość | Ilość słów: 338 | Data: 25.09.13 | 0 komentarzyGdy prowadzimy firmę, musimy pamiętać, że czeka nas sporo papierkowej roboty. Buchalteria niejednych przerasta - na szczęście są biura rachunkowego, które udzielają pomocy.


Wiele osób postanawiających otworzyć własną działalność często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudno jest taką firmę prowadzić. Wiadomo, że wymaga to wkładu sporych środków finansowych. Prowadzenie firmy zajmuje jednak dużo czasu i sił, jest również bardzo stresujące. Od wielu naszych decyzji podejmowanych jeszcze przed otwarciem, zależy to czy firma odniesie sukces. Co zatem trzeba naprawdę dobrze przemyśleć?

Początkowe decyzje

Na to czy firma będzie przynosiła zyski wpływa wybór jej profilu oraz miejsca, w którym będzie miała siedzibę. Ważne jest aby otworzyć taką działalność, która ma szansę się utrzymać - analiza rynku jest konieczna. Często okazuje się, że pomysł na biznes jest naprawdę oryginalny, ale nie sprawdza się, bo nie ma popytu. Niech oferuje usługi, na które w danym mieście istnieje zapotrzebowanie. Oferta powinna być atrakcyjna dla klientów – zarówno pod względem różnorodności usług jak i ich cen. Dlatego trzeba przeprowadzić analizę lokalnego rynku. Ważne jest też gdzie się firma będzie znajdowała. Powinno to być miejsce ruchliwe, łatwo dostępne dla ludzi. Niech wejdą do nas nawet z ciekawości. Na obrzeżach miasta zapewne trudno im będzie do nas dotrzeć. Lokal musi przyciągać uwagę oraz być odpowiednio zaaranżowany w środku, tak aby chciało się do niego wrócić. Dobra opinia rozchodzi się drogą pantoflową - o każdy detal i o każdego klienta lepiej więc dbać. 

80607748.jpg

 

Współpraca z różnymi fachowcami

Sprawne działanie firmy zależy też od innych specjalistów. Przydadzą nam się usługi księgowe. Ktoś musi zadbać o finanse firmy i relacje z różnymi urzędami. Porządek w dokumentacji jest bardzo ważny, szczególnie w wypadku jakieś kontroli. Czasem trzeba nawiązać współpracę z jakąś hurtownią zapewniającą niezbędne produkty, czasem z serwisem jakiś urządzeń. Wszystko zależy od tego jaką firmę prowadzimy.
Podpis

Firemka


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.