Leasing dla rolników

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Krzycho1988

Czytano: 690 razy | Kategoria: Leasing | Ilość słów: 372 | Data: 24.02.12 | 0 komentarzyLeasing jest bardzo często jedyną alternatywą, gdy potrzebne są maszyny lub urządzenia, a brakuje gotówki na pokrycie całej sumy. Rozwiązanie to nie wymaga od leasingobiorcy wysokich nakładów finansowych.


Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na leasing maszyn. Umowa na leasing maszyn ma swoje niepodważalne zalety. Każdy, kto decyduje się na leasing maszyn może liczyć na szybkość podejmowania decyzji ze strony banku oraz na atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe. Z tego rodzaju leasingu często korzystają rolnicy, którzy chcą unowocześnić swoją produkcję.

Leasing rolniczy to skuteczny sposób na finansowanie ciągników rolniczych, siewników, opryskiwaczy czy też agregatorów uprawowych. Maszyny takie są bardzo kosztowną inwestycją, dlatego coraz więcej rolników decyduje się właśnie na taką formę pozyskania nowych narzędzi do pracy. Każdy rolnik, który ubiega się o leasing, powinien przedstawić w swoim urzędzie gminy pakiet dokumentów w postaci:

  • dowodu osobistego,
  • nakazu zapłaty podatku od nieruchomości gruntowej,
  • aktualne zaświadczenie z urzędu gminy o posiadaniu  gospodarstwa zawierającego informację o wielkości gospodarstwa
  • dokument potwierdzający niezaleganie z opłatami na rzecz KRUS i urzędu.

Czas trwania umowy leasingowej wynosi od 36 do 60 miesięcy. W zależności od firmy leasingowej, przy podpisaniu umowy leasingu maszyn rolniczych, leasingobiorca może być zobowiązany do uiszczenia kilkuprocentowej wpłaty wstępnej.

Leasing taki, może być udzielany zarówno w naszej polskiej walucie lub w Euro. Nie ulega więc żadnej wątpliwości, że leasing maszyn rolniczych jest doskonałym sposobem, na rozwój  każdego gospodarstwa rolnego. Warto więc zainteresować się taką formą pomocy, zwłaszcza w sytuacji, kiedy nie stać nas lub też nie chcemy wydawać własnych pieniędzy na zakup konkretnej maszyny.

Na rynku istnieje wiele firm, które proponują taka usługę, jednak dobrze jest najpierw poznać warunki firm, ponieważ nie wszędzie będą one dla nas korzystne. Różnice mogą polegać na wysokości pierwszej wpłaty, oprocentowania czy wysokości sumy, którą musimy zapłacić już na koniec umowy leasingowej. Nie jest ona obowiązkiem, jednak taki wykup pozwoli nam stać się właścicielem maszyny, którą wzięliśmy w leasing. Bez tego wykupu Leasingodawca jest właścicielem. My możemy podpisać drugą umowę leasingową na drugą maszynę, która może być bardziej nowocześniejsza niż ta pierwsza. 
Podpis

Interesuję się finansami:)


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.