Leasing operacyjny

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jblog

Czytano: 1987 razy | Kategoria: Leasing | Ilość słów: 329 | Data: 09.04.19 | 0 komentarzyMogłoby się wydawać, że każdy leasing opiera się na podobnych zasadach. Nic bardziej mylnego. Wyróżnią się leasing finansowy oraz operacyjny.


Wybór zależy wyłącznie od nas, jednak musimy pamiętać o tym, aby w pierwszej kolejności przeanalizować, które rozwiązanie będzie korzystniejsze. Wszystko po to, aby zabezpieczyć finanse naszego przedsiębiorstwa.

Czym leasing operacyjny różni się od finansowego?Decydując się na leasing finansowe musimy pamiętać, że to na nas spada obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W tym przypadku nie mamy do czynienia z opłatą wstępną, a po zakończeniu umowy jesteśmy właścicielami danego pojazdu. Leasing operacyjny jest realizowany na odwrotnych zasadach. To firma leasingowa dokonuje odpisów amortyzacyjnych, gdyż ona jest prawnym właścicielem przedmiotu umowy. Plusem jest to, że podatek VAT naliczany jest do każdej raty - nie musimy więc opłacać go jednorazowo, tak jak w przypadku leasingu finansowego. Nieznacznie różni się leasing w gospodarstwie rolnym - poczytaj o leasingu rolniczym http://agro.klodzko.pl/na-czym-polega-leasing-operacyjny-dla-gospodarstwa-rolnego/. Cieszy się on rosnącym zainteresowaniem osób, które potrzebują nowego ciągnika lub maszyny rolniczej.


Kto może starać się o leasing maszyn rolniczych?


Leasing na maszyny rolnicze dostępny jest niemal dla wszystkich, którzy posiadają gospodarstwo. Oczywiście ważne jest to, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować jej warunki. Leasing operacyjny jest najkorzystniejszym rozwiązaniem dla rolników, którzy są czynnymi płatnikami VAT. Jest to najlepsza opcja, jeśli potrzebujemy sprzętu o dużej wartości, a sama umowa leasingowa będzie trwać relatywnie długi okres. Wartość maszyn może być odliczona wraz z miesięcznymi ratami. Opłata wstępna może zostać wliczona do kosztów uzyskania przychodów, co również niesie za sobą korzyści finansowe. Należy podkreślić, że leasing jest dedykowany głównie osobom o stabilnej sytuacji finansowej. Wiele firm leasingowych uwzględnia sezonowość prowadzonej działalności - to właśnie dlatego warunki współpracy mogą być lepsze, niż w przypadku standardowego leasingu operacyjnego.


Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.