Leasing samochodów dla osób prawnych i fizycznych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mwasiak

Czytano: 829 razy | Kategoria: Leasing | Ilość słów: 340 | Data: 13.03.12 | 0 komentarzyOd połowy 2011 równy dostęp do leasingu samochodów mają osoby prawne i fizyczne. Oznacza to, że zarówno firmy, jak i osoby prywatne będą mogły nabyć pojazd, decydując się na leasing samochodów, ale nie tylko. Wskazuje to także na powstanie solidnej konkurencji dla kredytów samochodowych zaciąganych w bankach.


Po wejściu w życie ustawy znoszącej wszelkie zawiłości związane z uzyskaniem leasingu na różnego rodzaju przedmioty przez zwykłych obywateli leasing zaczął być coraz popularniejszy wśród osób rozważających zakup auta, sprzętu RTV/AGD lub innych rzeczy.

Osoba, która decyduje się na leasing samochodów nie staje się jego właścicielem w trakcie spłacania rat. Jest nim finansujący – leasingodawca. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytu. Już od samego początku nabywa się status właścicielski. Bardzo istotna jest informacja w umowie dotycząca kosztów ubezpieczenia samochodu w przypadku jego straty. Jeżeli nie znajdujemy takiego zapisu w umowie oznacza to, że dostosowujemy się w tym przypadku do zasad ogólnych. Również wszystkie obowiązki wynikające z użytkowania auta, a zatem konserwacja, naprawy i bieżąca eksploatacja, należą do obowiązków korzystającego.

Warto pamiętać, że w leasingu operacyjnym raty miesięczne, które wpłacamy na rzecz firmy leasingowej, możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu, jeśli prowadzimy firmę. Jeśli zaciągamy leasing jako osoba prywatna nie możemy skorzystać z tego typu udogodnień, jednak pamiętajmy, że bardzo dużym komfortem jest fakt, że nie musimy posiadać całej gotówki na to, aby  korzystać z samochodu. Wystarczy zrobić opłatę wstępną wynoszącą 5-10% wartości samochodu, a następnie raz na ustalony czas wpłacać raty leasingowe.

Zawarcie umowy leasingu jest znacznie krótsze i łatwiejsze w porównaniu do zaciągania kredytu. Przypomnijmy sobie jak zazwyczaj wygląda procedura kredytowa – jest długa, często się przeciąga, gdyż wymagane są dodatkowe dokumenty oraz istnieje duża szansa, że w ostateczności nie uzyskamy finansowania. Przy leasingu zazwyczaj wystarcza dowód osobisty, książeczka wojskowa w przypadku panów do 28 roku życia, zaświadczenie o zatrudnieniu i informacja dotycząca wysokości zarobków. Jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą, to będziemy musieli przedstawić dokumenty założycielskie firmy.
Podpis

Oferteo.pl - Otrzymaj Oferty Leasingowe Za Darmo!


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.