Nowe auto do firmy - kupno czy leasing?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: PI

Czytano: 781 razy | Kategoria: Leasing | Ilość słów: 360 | Data: 11.03.13 | 0 komentarzyDzisiejsze czasy, są niekiedy naprawdę ciężkimi, w szczególności dla osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. Już niedługo skończą się dotacje bezzwrotne, tak więc wielu ludzi będzie musiał zniknąć z rynku. Są jednak pewne rzeczy, o których nie wszyscy przedsiębiorcy myślą.


Jedną z takich rzeczy jest leasing samochodowy. Wiele osób decyduje się na zakup auta na normalnych warunkach, to znaczy wykładając dużą ilość gotówki lub zwyczajnie biorą kredyt na auto w systemie kredytowym, dostępnym w jednym z banków. Są to bardzo niedobre działania, nie ważne czy w wypadku kierowania działalności gospodarczej czy też nie. Wykładając gotówkę na samochód tracimy więcej, ponieważ musimy odpowiednio policzyć inflację oraz wszystkie pozostałe koszty.

Fakt, faktem taki samochód jest od razu nasz i jesteśmy pewni, że nikt nam go nie zabierze. Czy takie rozwiązanie jest korzystne – niezupełnie, ponieważ zamrożoną w aucie gotówkę, można by wykorzystać na coś zupełnie innego, na przykład lepszy rozwój przedsiębiorstwa, czy stworzenie kolejnych miejsc pracy, które zarobiłyby na ratę leasingową i samochód zostałby za darmo.

Jeśli jednak decydujemy się na kredyt w banku, jest to nierozsądne rozwiązanie. Przede wszystkim z tego powodu, że nie możemy zaksięgowania rat kredytu. Decydując się na leasing, wszystkie raty leasingu możemy odpisać od podatku. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjne dla każdej osoby prowadzącej biznes.

Z drugiej strony należy pamiętać, że pojazd używany przez kilka lat, ulega uszkodzeniu, leasing, jest ofertą, która sprawia, że możemy cieszyć się wciąż nowym autem, płacąc stałą ratę, którą w całości wliczamy w koszty prowadzenia firmy. Tego rodzaju rozwiązanie chwali niemało osób korzystających z leasingu samochodowego.

Leasing sprawdza się jednak nie tylko podczas leasingowania samochodów, ponieważ możemy wybrać tę formę kredytowania do jakiegokolwiek urządzenia produkcyjnego (np. leasing maszyn}. Leasing jest coraz bardziej popularny i gwarantuje dla każdej firmy nowy sprzęt w zamian za stałe atrakcyjne raty.

Decydując się na leasing warto sprawdzić wiele propozycji i wybrać tę najlepszą, szczególnie kiedy planujemy leasing na dłuższy okres czasu. Na rynku mamy wiele firm leasingowych. Z pewnością uda nam się odnaleźć ofertę, która odpowiadać będzie naszym potrzebom.
Podpis

PI


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.