Wszystko co trzeba wiedzieć o leasingu samochodowym

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mwasiak

Czytano: 857 razy | Kategoria: Leasing | Ilość słów: 340 | Data: 08.03.12 | 0 komentarzyAutoleasing to specyficzna forma wynajmu samochodu. Nie musimy mieć pełnej gotówki, aby nabyć pojazd. Nie my płacimy za ubezpieczenie i nie zajmujemy się rejestracją. Musimy jedynie podpisać umowę leasingową i uiścić wpłatę początkową, która zazwyczaj wynosi o 10% do 20% wartości przedmiotu.


Właścicielem pojazdu jest firma leasingowa. To ona ma obowiązek zarejestrowania pojazdu i opłacania ubezpieczenia. Ona także w każdej chwili może odebrać nam samochód, jeśli nie spłacamy terminowo rat lub w innych jasno określonych przypadkach. Drugie kluczyki od auta posiada właśnie leasingodawca.

Leasing samochodów jest najlepszym rozwiązaniem dla firm, z tego względu, że nie trzeba ponosić początkowych kosztów inwestycyjnych, natomiast koszty eksploatacji auta i raty w przypadku leasingu operacyjnego można wrzucić w koszty podatkowe.

Z leasingiem związana jest wspomniana wcześniej opłata początkowa, raty równe, malejące bądź sezonowe, prowizja po uiszczeniu której możemy odebrać samochód, opłata na zakończenie umowy oznaczająca wykupienie auta oraz tak zwany depozyt, który opłacamy wtedy, gdy firma leasingowa chce się zabezpieczyć. Nie jest to jednak powszechnie praktykowane. Dotyczy wyjątkowych sytuacji.

Warto pamiętać, że leasing operacyjny to amortyzacja leżąca po stronie leasingodawcy, w przypadku zaś leasingu finansowego – po stronie leasingobiorcy. Różnice dotyczą także najkrótszych okresów trwania umów. Leasing operacyjny związuje nas umową na dłużej.

Gdybyśmy zdecydowali się na kredyty samochodowe musimy liczyć się z tym, że procedura będzie trwała dłużej i będzie wymagała od nas większego zaangażowania czasu i sił. Wymagana wpłata początkowa jest także znacznie większa niż w przypadku skorzystania z leasingu. Dobrą stroną natomiast jest dłuższy czas kredytowania w porównaniu do wzięcia auta w leasing. Może on wynieść nawet 120 miesięcy, leasing zaś można zaciągać na góra 60 miesięcy.

Przy końcu okresu kredytowania nie musimy uiszczać opłaty końcowej mającej na celu wykupienie pojazdu. Po prostu z wpłatą ostatniej raty staje się całkowicie naszą własnością. Wcześniej zaś pojazd, na który wzięliśmy kredyt jest połowicznie nasza wartością oraz banku.
Podpis

Oferteo.pl - zlecenia, zapytania ofertowe, oferty. Otrzymaj Oferty Firm Za Darmo!


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.