Niezależność finansowa


1: Kieszonkowe jako sposób na naukę oszczędzania
Dziecko w wieku szkolnym może i powinno dostawać cotygodniowe kieszonkowe. Nawet jeśli je szybko straci na upatrzone smakołyki, będzie to nauką na przyszłość – jeśli czegoś pragniesz i chcesz to kupić, zbieraj na to pieniądze kosztem słodkich przekąsek i drobnych zabawek.

2: Musimy wiedzieć jaki jest nasz 2 filar
Często jest tak, że otwarty fundusz emerytalny, do którego wpłacamy swoje pieniądze wybieramy pod wpływem chwili. A więc po prostu patrzymy na co zdecydowała się nasza rodzina i znajomi, i wybieramy to samo, w ogóle nie orientując się w tym, który z nich jest najlepszy.

3: Pieniądze z 2 filaru
Na początku kiedy pojawił się pomysł z podzieleniem funduszu emerytalnego na trzy filary, wydawało się, że jest to ruch zupełnie niepotrzebny i że zupełnie niepotrzebnie rozmieniamy się na drobne.

4: OFE cieszy się wielkim uznaniem
Żeby mieć z czego żyć w przyszłości, musimy jak najwięcej wpłacić do odpowiednich instytucji, które później, w określonym czasie zaczną nam te pieniądze wypłacać.

5: Emerytura w 2 filarze jest obowiązkowa
Każdy z nas marzy z pewnością o spokojnej starości, kiedy to będzie miał czas i pieniądze na robienie rzeczy, o których obecnie mógł tylko pomarzyć z powodu braku i jednego i drugiego.

6: Dostatek na emeryturze
Wiele osób nie wie, na jaką się zdecydować emeryturę. Kiedy więc przychodzi nam wybrać nasz plan emerytalny, to często zdajemy się na ślepy traf. Oczywiście brak wyrobu z naszej strony naszego emerytalnego planu jest wyborem samym w sobie.

7: Odzyskaj pieniądze z książeczki mieszkaniowej
Wydaje się to niewiarygodne, że ponad milion Polaków posiada jeszcze książeczki mieszkaniowe. Co więcej, wielu z nich po prostu o nich zapomniało. Być może należysz do tej grupy i nie pamiętasz już, że tego typu książeczka nie jest bezwartościowa…

8: Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe są wspaniałe
Jeśli inwestujesz w fundusz kapitały, koniecznie zainwestuj w jego ubezpieczenie. Nie wszystkie fundusze dają nam gwarantowaną stopę zwrotu, dlatego powinniśmy koniecznie ubezpieczać nasze pieniądze.

9: Ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym może mieć każdy
Jeżeli zastanawiamy się cały czas co zrobić, aby na naszym koncie ciągle przybywało gotówki i to bez naszego wysiłku i bez zwiększonej pracy, to z pewnością musimy wiedzieć, że ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym są dostępne dla każdego przez cały czas i nie ma tutaj nawet najmniejszego znaczenia fakt ile zarabiamy.

10: Fundusze gwarantowane są bezpieczne
Zazwyczaj jest tak, że bardzo chętnie zainwestowalibyśmy w coś swoje pieniądze, bo chcielibyśmy uzyskać znaczny wzrost oszczędności, ale jednocześnie nie chcemy podejmować zbyt dużego ryzyka, bo obawiamy się, że niestety, ale w ostatecznym rozrachunku okaże się, że jednak więcej straciliśmy niż zyskaliśmy.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.