Podatki


1: Rozliczenie PIT przez Internet – dlaczego warto?
Kto z nas lubi stać w kolejce w urzędzie skarbowym czy żyć w niepewności, czy aby wysłany dokument trafił na czas do określonego urzędu? W dobie rozwoju Internetu z pomocą przychodzi ciesząca się coraz większą popularnością metoda składania rozliczeń drogą elektroniczną.

2: Jak rozliczyć PIT 2013 bez niepotrzebnego stresu?
Choć konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym nie zaskakuje, nie brakuje osób, które wstrzymują oddech na samo wspomnienie tej instytucji.

3: PIT 28 i jego specyfika
Mówiąc o rozliczeniu się z urzędem skarbowym pod koniec roku zazwyczaj zachowujemy pewien spokój, wiemy bowiem, że mamy jeszcze sporo czasu na uregulowanie formalności z nim związanych.

4: Co warto wiedzieć o rozliczeniach PIT?
Rozliczanie PITu to przykry obowiązek każdego polskiego obywatela. Rozliczać z Urzędem Skarbowym trzeba się każdego roku, a niezłożenie deklaracji jest zazwyczaj bardzo surowo karane.

5: 1 procent podatku jako pomoc dla organizacji pożytku publicznego
Każdy podatnik składający deklarację PIT może zadysponować 1 procentem swojego podatku. Prawo to przewiduje ustawa z 1 stycznia 2004 roku O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zgodnie z którą organizacje prowadzące działalność społecznie użyteczną mogą liczyć na tego typu formy wsparcia.

6: Zwrot podatku VAT
Podatnik, który posiada nadwyżkę naliczonego podatku VAT, otrzymuje jego zwrot. Zazwyczaj termin zwrotu podatku VAT trwa do sześćdziesięciu dni, jednak może się zdarzyć, że taki zwrot podatnik otrzyma szybciej, w tym celu zamiast opcji zwrotu powinien on wybrać przeniesienie na następny okres rozliczeniowy.

7: Usługi prawno-ekonomiczne
Porządek prawny to prawdziwy gąszcz przepisów, w których przeciętnemu człowiekowi jest trudno się połapać co może przyczyniać się do tego, że działając nie osiągnie zamierzonego skutku, a co gorsze może sobie zaszkodzić.

8: Jak laik może poprawnie wypełnić PIT
Wielu osobom wypełnianie deklaracji PIT kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Co roku tysiące osób szuka w internecie informacji o tym, jak poprawnie wypełnić PIT, zminimalizować błędy i szybko zakończyć tę skomplikowaną procedurę.

9: Jak odliczyć ulgę na krew
Powszechnie znana ulga podatkowa za oddaną krew to tak naprawdę darowizna krwi. Zgodnie z prawem tylko darowizna krwi (przekazanie jej w formie nieodpłatnej) określonemu podmiotowi pozwala na korzystanie z odliczenia.

10: Podatki i ich właściwości
W życiu każdego człowieka pojawia się moment, w którym będzie musiał płacić podatki. Podatki to jedna z najpewniejszych rzeczy w życiu, której należy się zawsze spodziewać.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.