Podatki


11: Cenne porady psychologiczne
Psychoterapia Poznań na głównie za zadanie pomaganie pacjentom w poradzeniu sobie z własnymi problemami. Często depresja wywoływana jest banalnymi czynnikami jak brak pieniędzy, niska samoocena bądź brak akceptacji wśród społeczeństwa.

12: Pomoc prawna po za granicami kraju
Polacy mieszkający poza granicami kraju mogą liczyć nie tylko na opiekę medyczną, lecz w razie konieczności na kancelarie adwokackie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat pomocy w innym kraju.

13: Profesjonalne przygotowanie deklaracji VAT
Profesjonalne przygotowanie deklaracji vat jest niezwykle istotne, jeśli jako firma chcemy działać całkowicie zgodnie z prawem i mamy nadzieję na poprawę wydajności na rynku, na którym funkcjonujemy.

14: Dobre deklaracje VAT
Czym powinny charakteryzować się dobre deklaracje VAT? Wiele firm musi wypełniać tego typu deklaracje i stanowi to dla nich niemały problem. Dlatego warto się zastanowić, jak rozwiązać tę kwestię możliwie wydajnie i szybko.

15: Podatek Akcyzowy
Podstawowym aktem prawnym regulującym podatek akcyzowy w Polsce jest ustawa z dnia 23 stycznia 2004r. o podatku akcyzowym (Dz.U.Nr 29, poz.257 ze zm.), która kompleksowo reguluje problematykę systemu podatku akcyzowego,w tym również zagadnienia związane z oznaczaniem wyrobów akcyzowych znakami akcyzy.

16: Podatek VAT w interpretacjach
W związku ze zgłaszanymi przez organy podatkowe problemami dotyczącymi stosowania przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.).

17: VAT w UE
Przyjęta w Unii konstrukcja podatku od wartości dodanej; jego przedmiot, podstawa i sposób naliczania, są podobne jak w Polsce, ponieważ wzorowaliśmy się na unijnych regulacjach. W 1993 r. UE zaleciła krajom członkowskim podniesienie podstwowej stawki VAT do 15%.

18: Profesjonalne usługi dla firm
Jeżeli prowadzący przedsiębiorstwo jest zainteresowany dobrym usługami w zakresie takim jak badanie sprawozdań finansowych, przeprowadzanie kontroli z zakresie wydawanych środków z UE może skorzystać z usług firm, które się w tym specjalizują.

19: KPiR - forma opodatkowania
Każda forma opodatkowania rządzi się własnymi zasadami. Trzeba je bardzo dobrze znać, aby fiskus nie musiał ingerować w rozliczenia firmowe. Każda pomyłka może przedsiębiorcę drogo kosztować.

20: Podatek Vat
VAT naliczony - to podatek VAT związany z zakupem usługi czy produktu (został naliczony przez tego, od kogo kupujemy usługi czy produkty). VAT należny - to podatek VAT, który dotyczy naszej sprzedaży usług czy produktów (podatek ten „należy się" urzędowi skarbowemu od nas).


Strona 2 z 3
[1]   [2]   [3]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.