Jak rozliczyć PIT 2013 bez niepotrzebnego stresu?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 692 razy | Kategoria: Podatki | Ilość słów: 385 | Data: 09.01.14 | 0 komentarzyChoć konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym nie zaskakuje, nie brakuje osób, które wstrzymują oddech na samo wspomnienie tej instytucji.


Okazuje się przy tym, że ich obawy nie są wcale nieuzasadnione, ich źródła należy bowiem doszukiwać się w pewnej niefrasobliwości, z jaką podchodzi się do wspomnianej instytucji i jej zaleceń kierowanych do podatników. Aby w tym roku zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu warto zapoznać się z kilkoma zaleceniami, dzięki którym PIT 2013 zostanie przygotowany szybko i poprawnie.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że czas to pieniądz. Powiedzenie to sprawdza się w wielu sytuacjach, nie dziwi więc to, że znajduje zastosowanie również wówczas, gdy przedmiotem prowadzonej przez nas analizy są nasze relacje z Urzędem Skarbowym. Największym problemem zdecydowanej większości podatników jest to, że za formalności związane z deklaracją PIT zabierają się zbyt późno. Na kilka dni przed upływem terminu jej składania niełatwo jest znaleźć profesjonalne wsparcie, niejednokrotnie zaś okazuje się, że brakuje nie tylko fachowej pomocy, ale również przynajmniej kilku dokumentów o dużym znaczeniu. Im szybciej zaczniemy się więc interesować naszą deklaracją, tym większa będzie pewność, że PIT 2013 zostanie rozliczony we właściwy sposób.

podatki2_1.jpg

Warto pamiętać i o tym, że ważny jest również sposób, w jaki dokonamy rozliczenia, wskazane jest zatem zastanowienie się nad nim z pewnym wyprzedzeniem. Współcześnie nie jesteśmy już zmuszeni do samodzielnego wykonywania niezbędnych obliczeń. Z pomocą przychodzi nam również profesjonalne biuro rachunkowe oraz różnorodne programy komputerowe, które pomagają we właściwym wypełnieniu deklaracji podatkowej. Trudno przy tym o rozwiązanie wolne od jakichkolwiek wad, nie zaszkodzi więc, jeśli ich analizy dokonamy z pewnym wyprzedzeniem.

Pamiętajmy również, że już od kilku lat nie musimy wcale stawiać się osobiście w Urzędzie Skarbowym po to, aby przekazać naszą deklarację podatkową. Owszem, wiele osób chętnie korzysta z tej opcji wiedząc, że urzędnik skarbowy odbierając zeznanie skontroluje je wyłapując podstawie błędy, mówimy jednak o rozwiązaniu, które zazwyczaj wiąże się z koniecznością stania w kolejkach i pewną nerwowością. Zastanówmy się zatem, czy nie lepiej będzie, jeśli PIT 2013 dostarczymy do US za pośrednictwem poczty albo z wykorzystaniem Internetu.
Podpis

MB


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.