Jak laik może poprawnie wypełnić PIT

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: po-mon

Czytano: 460 razy | Kategoria: Podatki | Ilość słów: 384 | Data: 24.01.13 | 0 komentarzyWielu osobom wypełnianie deklaracji PIT kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Co roku tysiące osób szuka w internecie informacji o tym, jak poprawnie wypełnić PIT, zminimalizować błędy i szybko zakończyć tę skomplikowaną procedurę.


Okres rozliczeń za rok podatkowy 2012 podobnie jak w ubiegłych latach rozpoczyna się 1 stycznia i trwa do ostatniego dnia kwietnia. Także swoje PITy 2013 musimy złożyć obowiązkowo do końca kwietnia 2013. Wyjątkiem od tej reguły są osoby rozliczające się w formie karty podatkowej i ryczałtu ewidencjonowanego PIT-28. Ci podatnicy powinni rozliczyć się do ostatniego dnia stycznia 2013.

Dla tych, którzy nie potrafią sprawnie wypełniać deklaracji w tradycyjny sposób przygotowane zostały różnorodne aplikacje oraz e-deklaracje do szybkiego wypełniania PIT, dzięki którym możemy sprawnie wyliczyć kwotę podatku, nawet wtedy keidy nie jesteśmy biegłymi matematykami.

Za pomocą tego typu narzędzi wypełnienie odpowiedniego zeznania podatkowego zajmuje kilkanaście minut. Programy te są bezpłatne i ogólnodostępne. Poza niewątpliwie oszczędnością czasu do zalet takich aplikacji zaliczyć można prostotę użytkowania, elastyczność działania i minimalizację ryzyka błędów.

Działanie programów dostosowane zostało do obowiązujących przepisów prawnych, bardzo istotnych przy rozliczeniu PIT-ów. Każdy program tego typu pomaga nam wypełnić deklaracje podatkowe na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wypełnieniu formularza za pomocą prostego 'kreatora', który krok po kroku prowadzi przez zawiłe rubryki zeznania rocznego. Metoda tego typu jest popularna wśród osób, które nie mają wiedzy na temat wypełnienia zeznania rocznego. Drugi sposób to aktywne deklaracje, czyli możliwość wypełnienia deklaracji w sposób ręczny na komputerze, co daje jednocześnie możliwość wielokrotnej edycji, w prowadzania poprawek czy też wydrukowania wypełnionego dokumentu. Ten sposób jest szczególnie popularny wśród osób, które wiedzą w jaki sposób wypełnić zeznanie, mają takie doświadczenie i stosowną wiedzę.

Ponadto programy tego typu wyposażone są w zintegrowany moduł e-deklaracji, który współpracuje z urzędowym systemem przejmowania zeznań. Po przesłaniu formularza uzyskujemy potwierdzenie złożenia PITu droga internetową. Każdy program wyposażony został w komplet druków PIT oraz załączników, które są niezbędne do wypełnienia zeznania rocznego. Wybierając tę firmę rozliczenia nie musimy stać w kolejkach w urzędzie, wystarczy tylko ściągnąć sobie odpowiedni program oraz go zainstalować.
Podpis

Monika Poniewska


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.