Rozliczenie PIT przez Internet – dlaczego warto?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 436 razy | Kategoria: Podatki | Ilość słów: 351 | Data: 11.03.14 | 0 komentarzyKto z nas lubi stać w kolejce w urzędzie skarbowym czy żyć w niepewności, czy aby wysłany dokument trafił na czas do określonego urzędu? W dobie rozwoju Internetu z pomocą przychodzi ciesząca się coraz większą popularnością metoda składania rozliczeń drogą elektroniczną.


Wyróżnić można całkiem sporą liczbę programów umożliwiających składanie rozliczenia PIT przez Internet. Można je znaleźć na wielu stronach internetowych. Wystarczy zapoznać się z kilkoma z nich, a następnie wybrać tę, która z naszego punktu widzenia prezentuje się najatrakcyjniej. Na co zwracać uwagę? W tym artykule przedstawimy najważniejsze cechy, które sprawiają, że rozliczanie się online wcale nie musi być męczącym obowiązkiem.

podatki2_2.jpg

1. SZYBKO – wystarczy wybrać prosty program, który ograniczy konieczność wyliczania, sprawdzania, czy wszystkie pola zostały wypełnione, a także, co najważniejsze, wyeliminuje konieczność wychodzenia z domu. Nie trzeba stać w kolejce w urzędzie skarbowym czy na poczcie. Wystarczy kilka minut, aby odpowiednio wypełnić deklarację, która na pewno na czas dojdzie pod wskazany obaw. Nawet, jeżeli zdecydujemy się na to chwilę przed upływem ostatecznego terminu, możemy mieć pewność, że rozliczenie PIT i tak trafi w ręce odpowiednich urzędników.

2. ŁATWO – deklarację można złożyć nawet bez wcześniejszego korzystania z pomocy księgowych. Wystarczy podstawowa wiedza i, co najważniejsze, dokumenty potwierdzające źródła dochodu. Jeżeli tylko zostaną odpowiednio wprowadzone w poszczególne rubryki przygotowywanego online dokumentu, program sam wszystko wyliczy. Sprawdzanie poprawności otrzymanych wyników może zostać znacząco ograniczone, co gwarantuje możliwość zaoszczędzenia nawet kilku godzin.

3. BEZPŁATNIE – w Internecie można znaleźć takie programy do rozliczania PIT, które znakomicie funkcjonują bez pobierania opłat od swoich użytkowników. Nie trzeba tracić pieniędzy na znaczek pocztowy czy bilet autobusowy, aby dostarczyć wydrukowaną deklarację do urzędu. Wystarczy dobre połączenie z Internetem, chwila cierpliwości podczas wypełniania wniosku i przesłanie go pod wskazany adres. Wszystko bez zbędnych kosztów.

Zalet, które przemawiają za złożeniem rozliczenia PIT przez Internet jest zdecydowanie więcej i każdego roku na pewno ich liczba będzie wzrastać. Możliwe, że pewnego dnia nawet całkowicie zastąpią one tradycyjne składanie wniosków osobiście lub przez urzędy pocztowe.
Podpis

MB


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7017
Autorzy: 1923

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.