Sposób na dłużników czyli, jak nie trafić na czarną listę KRD?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 1256 razy | Kategoria: Finanse i ekonomia | Ilość słów: 511 | Data: 07.11.13 | 3 komentarzyKredyt, pożyczkę, mniejszą lub większą, w dzisiejszych czasach ma chyba każdy, kto stara się o własny dom, samochód lub ten kto lubi podróże.


Jeśli bowiem wziąć pod uwagę nasze dochody i możliwości finansowe, jakie posiadamy szybko okazuje się, że na mniejsze lub większe przyjemności niewiele już pozostaje. Codzienne opłaty, które każdy z nas musi uregulować pożerają znaczną część naszego bądź co bądź skromnego wynagrodzenia.

Przeprowadzono wiele badań na ten temat i wszystkie wskazują podobnie, że przeciętny Polak zarabiający średnią krajową, na swoje przyszłe mieszkania musiałby oszczędzać kilkadziesiąt lat. Co więcej owe odkładanie funduszy wiązałoby się w dużej mierze z rezygnacją z wielu marzeń, a niekiedy nawet bardzo ubogim życiem.

Społeczeństwo, które niewiele pieniędzy ma do zaoferowania w zakresie inwestycji finansowych musi szukać innych rozwiązań. W przypadku naszego kraju widać to wyraźnie po ilości kredytobiorców rozszerzających się na coraz młodsze grupy wiekowe obywateli. Kredyty stają się czymś normalnym, czymś co po prostu zapewnia nam bezpieczeństwo i możliwości rozwoju.

Jednocześnie banki udzielające niekiedy ogromnych pożyczek stają przed trudnym zadaniem, sprawdzania potencjalnych kredytobiorców i ich możliwości finansowych.

Oczywiście nie ma się co łudzić, ich nowoczesne metody i narzędzia, wyprzedzają nasze wartkie umysły o kilka kroków. Instytucje bankowe oszukać niełatwo, a nawet trudno, o czym wskazuje skala osób otrzymujących pieniądze po pierwszej wizycie w banku.

Banki, aby sprawdzić potencjalnego klienta mają bowiem do dyspozycji chociażby Krajowy Rejestr Dłużników, do którego my, możemy trafić za nieopłaconą ratę pożyczki, za zwlekanie opłaty za media czy inne mniejsze lub większe zobowiązania finansowe, przed którymi próbujemy się ustrzec.

Zmora kredytobiorców-czarna lista KRD!

KRD bywa ogromną karą i poważnym problemem, szczególni dla tych osób, które w kredycie upatrują swoje szanse na lepszą przyszłość.

Co ciekawe, wiele osób nie do końca potrafi wyjaśnić dlaczego i za co tam trafiło.
Bywa, że z roztargnienia zapominamy o jakiś należnościach finansowych, które mieliśmy w przeszłości, a które mimo wszystko pozostają na naszym koncie.

Sytuacja jest wyjątkowo patowa, gdy o wpisie na czarną listę dowiadujemy się dopiero w momencie naszej wizyty w banku. Nie sposób wówczas ukryć zażenowania i złości, która towarzyszy nam podczas rozmowy z przedstawicielem banku.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Do KRD możemy trafić z różnych przyczyn, najczęściej wynikających jednak z naszego zaniedbania. Na samym wpisie jednak świat się nie kończy. W momencie uiszczenia zaległości finansowej mamy szansę, na naprawę swojego wizerunku i ponowne rozpatrzenie decyzji banku dotyczącej pożyczki.

Jeśli chcesz otrzymać kredyt…(zobacz tu)

Zadbaj na pierwszym miejscu o swoją historię kredytową. Sprawdź wszystkie płatności, mandaty, kary, które kiedyś wisiały nad naszymi głowami.

Czasem bowiem zupełnie niepotrzebnie, kilka złotych może zniszczyć nasze marzenie o posiadaniu wymarzonego domu itp.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.