Czy ubezpieczenia dodatkowe w ogóle się przydają?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Justyna

Czytano: 1123 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 366 | Data: 14.02.12 | 0 komentarzy



Nikt nie lubi płacić za coś, czego nie używa. Z tego też względu często rezygnujemy z dodatkowych świadczeń, ciekawych opcji, wychodząc z założenia, że jeśli nie korzystamy, to wyrzucamy pieniądze w błoto. Tak jest również w przypadku dodatkowych ubezpieczeń samochodowych.


O ile ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i po prostu jesteśmy skazani za jego zapłatę, o tyle całą resztę ubezpieczeń możemy sobie dobrowolnie dokupić. Jest w czym wybierać, od AC, przez assistance, ubezpieczenie szyb czy też NNW. Niektórzy wykupują wszystkie, niektórzy nie decydują się na nic dodatkowe, wychodząc z założenia, że podstawa im wystarczy. Jednak czasem ubezpieczenia dodatkowe się przydają. Kiedy?

Ubezpieczenie AC sprawdza się zwłaszcza, jeśli nasze auto uległo uszkodzeniu, a nie wiemy jak to się stało. Może szkody dokonał przypadkowy przechodzień, urywając lusterko, sąsiad, który zazdrości nam świeżo wypolerowanej karoserii, a może uszkodzenie było wynikiem niespodziewanego gradobicia. Bez względu na okoliczności, otrzymamy odszkodowanie, dzięki któremu pokryjemy szkody. Inną sytuacją, w której dodatkowe ubezpieczenie AC się sprawdzi będzie kradzież czy to pojazdu, czy też mienia, które się w nim znajdowało. Tylko w uzasadnionych przypadkach pieniądze nie są wypłacane.

Zalety ubezpieczenia assistance doceniają zwłaszcza ci kierowcy, którzy wyjeżdżają na dalekie wakacje i spotkało ich podczas trasy jakieś nieszczęście. Mogło to być feralne przebicie trzech opon, kolizja uniemożliwiająca dalszą podróż pojazdem czy tez inna okoliczność, która mogła pokrzyżować urlopowe plany. Pakiet assistance upoważnia do skorzystania z pomocy drogowej, otrzymania samochodu zastępczego czy też do opieki medycznej, a wszystko to w ramach ubezpieczenia. Dzięki temu można nie tylko kontynuować swoją podróż, ale też spać spokojnie – naprawę pojazdu bierze na siebie ubezpieczyciel.

Również ubezpieczenie NNW czasem się sprawdza. Oczywiście kierowcom zależy, żeby konieczność jego wykorzystania była równa zeru, jednak czasem dochodzi do wypadków drogowych. Wtedy też można otrzymać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, a swoim zakresem ubezpieczenie obejmuje nie tylko kierowcę, ale również współpasażerów.

Ubezpieczenia dodatkowe nie kosztują dużo. Jeśli natomiast zdecydujemy się na pełen pakiet świadczeń możemy liczyć na liczne zniżki – proponuje je każdy ubezpieczyciel. Lepiej też, zasiadając za kółkiem mieć spokojną głowę i sumienie, że zadbało się o najdrobniejszy szczegół.




Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama




Najaktywniejsi autorzy



Zakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie






© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.