Pierwsze OC

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Kisiel

Czytano: 494 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 358 | Data: 30.08.12 | 0 komentarzyMłodzi kierowcy podobno powodują najwięcej wypadków. Można zastanawiać się czy to prawda, ale z całą pewnością, w nagrodę za zdany egzamin i nowy samochód dostaje najwyższą stawkę ubezpieczenia OC. Jak ubezpieczyć pierwsze auto?


Zaraz po kursie prawa jazdy i zdanym egzaminie, miło jest wsiąść za kierownice własnego auta. Czasami to marzenie udaje się zrealizować bardzo szybko, a to z kolei wiąże się z bonusowymi wydatkami. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i nie da się go w żaden sposób uniknąć, jest więc zwykłym kosztem utrzymania samochodu.

 

Kwota rocznej składki OC maleje w miarę kolejnych lar za kółkiem. Za bezkolizyjną jazdę kierowcy otrzymują zniżki. W najlepszym momencie można uzyskać nawet 60% obniżenie kosztów ubezpieczenia. Młodych kierowców to nie dotyczy. Bywa, że OC dla nich to nawet 2 tysiące złotych. Oczywiście nie każdego stać na taki wydatek.

 

Wybór najlepszego OC

Każda firma ubezpieczeniowa oferuje to samo w ramach OC. Różnica tkwi głównie w cenie, chociaż warto też wybrać pewnego ubezpieczyciela. Dlatego wybór pierwszego lepszego pakietu nie ma sensu. Wszystko zależy od wieku kierowcy, wieku i marki samochodu, dlatego też wstępne rozeznanie można przeprowadzić w internetowych wyszukiwarkach OC. Takie zestawienie nie poda oczywiście ostatecznej i pewnej kwoty ubezpieczenia, ale pozwoli wybrać najtańsze ubezpieczenie na rynku

 

Pakiety dla młodych kierowców

Dobrym sposobem na oszczędność jest wybór firmy, która ma ofertę dla młodych kierowców bez zniżek. Wszystko zależy od agencji, ale wybór takiej opcji to nawet kilkaset złotych tańsze OC. Jednak to nie są oferty dla wszystkich. Młody kierowca równie dobrze może być po 40stce, a pakiety obejmują tylko tych przed 30 rokiem życia.

 

 

Najpopularniejsze rozwiązanie

Wyjątkowo często rodzice są współwłaścicielami samochodów dzieci. To właśnie najpopularniejszy sposób na obniżenie kwoty OC. Samochód na spółkę z kierowcą, który ma np. 60% zniżki to szansa na ubezpieczenie za najniższą możliwą kwotę, a więc nawet około 400 zł rocznie.

 

Takie rozwiązanie nie zawsze jest bezpieczne. Każdy błąd młodego kierowcy to konsekwencje dla współwłaściciela. Kolizje i wypadki wiążą się z utratą zniżki, dlatego odpowiedzialność jest spora.

 

 

 
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.