Pogoda jest żywiołowa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: EP

Czytano: 448 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 324 | Data: 30.08.12 | 0 komentarzyZapowiedzi naukowców, przewidujące coraz gwałtowniejsze zmiany atmosferyczne powoli wcielają się w życie. Obserwując polską mapę pogodową można spotkać coraz więcej zjawisk, które do tej pory omijały nasz kraj. Czy można przygotować się do nadchodzących zmian?


 Pogoda wyładowuje się na wszelkich przypadkowych ludziach i ich dobytku. Gwałtowne burze pojawiają się niezależnie od pory roku i naszych przewidywań. Wpadają bez zapowiedzi i bezczelnie straszą swoją mocą gromowładną. Przy okazji trącając przy okazji kilka niewinnych dachów czy też drzew. Ten spektakularny pokaz siły przyrody możemy podziwiać niezależnie od naszej woli i pory roku. Do tego, nieznośna pogoda amatorsko zaczyna strzelać z wiatrówki, przez co powoduje liczne zawieje a nawet trąby powietrzne.

Pogoda jest zalana w trupa. Przez co na oślep serwuje w Polsce przeróżne zalania i podtopienia. Nawet drobna, niepozorna rzeczka może zostać przemieniona w groźny potok, który może zniszczyć cały dobytek mieszkańców. Deszcze niespokojne nie mają więc litości i wpraszają się do domostw, w których nie są mile widziane. Zdanie, mówiące o tym, że komuś się powodzi, nabiera dzisiaj niestety zupełnie nowego znaczenia,

Pogoda jest piekielnie zmienna i nieschematyczna. Cztery pory roku prawdopodobnie nasi potomkowie będą znali wyłącznie z podręczników lub z twórczości Vivaldiego. Dzisiejsze pory roku wzajemnie się przeplatają, tworząc mieszankę wszelkich żywiołów. Nikogo nie dziwi jesień latem, lato zimą i inne przemieszania. Wszelkie żywioły tworzą wielki, nieprzewidywalny korowód dziwactw, który to podróżuje po całej Polsce.

Człowiek może przewidzieć wiele zdarzeń i skutecznie się do nich przygotować. Jednak w przypadku żywiołów, nigdy nie jesteśmy w stanie ostatecznie przewidzieć ich siły oraz kierunku działania. Człowiek w obliczu siły przyrody jest całkowicie bezbronny. Mimo daleko posuniętej cywilizacji, w obliczu klęsk żywiołowych, człowiek jest całkowicie bezbronny. Nie jest możliwe powstrzymanie żywiołu, pozostaje więc możliwość niwelowania jego skutków. W tych czasach, wykupienie dobrego ubezpieczenia domu powinno być obowiązkiem każdego przezornego mieszkańca.
Podpis


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.