Gospodarka


Podkategorie w tej kategorii:
1: Nowoczesne inwertory, czy tradycyjne transformatory?
Wcześniejsze urządzenia spawalnicze były okazałe i ciężkie. Często ze względu na swoje gabaryty nie sprawdzały się w trudno dostępnych miejscach oraz podczas prac na wysokościach. Można powiedzieć, że były wręcz ciężarem dla spawaczy.

2: Nie każda spawarka zbudowana jest tak samo
W przemyśle niezwykle często wykorzystuje się maszyny, które nie tylko ułatwiają prace, ale także zdecydowanie ją skracają. Poza dużymi sprzętami jakimi są spychacze oraz wyciągarki, wielu robotników pracuje przy pomocy młotów pneumatycznych i spawarek.

3: Szerokie zastosowanie wagi elektrycznej
Odliczanie odpowiednich proporcji we wszystkich naszych działaniach stało się bardzo ważne. Zarówno w codziennych obowiązkach jak również różnych sektorach gospodarczych, na stałe wprowadziliśmy określone mierniki, których pragniemy trzymać za każdą cenę.

4: Zastosowanie wolframu -pierwiastka chemicznego
W budownictwie ukształtowało się bardzo dużo różnych technik spawania. W pierwszej kolejności należny wspomnieć o podziale na spawarki inwertorowe i transformatorowe. Nowe rozwiązania nie tylko umożliwiły zmniejszenie urządzenia, ale także je usprawnić.

5: Deformacje i odkształcenia spawalnicze
Z powodu nieumiejętnego spawania powstają pewne wady w miejscu złącza, które teoretycznie nie powinny mieć miejsca. Takie błędy mają wpływ na jakość spawu oraz prace spawacza. Czym one są i w jaki sposób je ominąć?

6: ABC spawania
Chcesz zająć się spawaniem, ale nie jesteś przekonany, czy dasz sobie radę zapamiętać wszystkie obowiązkowe wiadomości? A może potrzebujesz zespawać jakąś konstrukcję i nie masz pojęcia jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia?

7: Modernizacja i ewolucja spawalnictwa
W rozwijającej się technologii niezwykle szybko zaczęły pojawiać się nowe urządzenia, których głównym celem jest ułatwienie pracy operatorom. Nowe, duże maszyny wykorzystywane na placu budowy i mniejsze urządzenia zawładnęły dzisiejszym światem.

8: Jak wybrać sprzęt spawalniczy?
Jakimi kryteriami kierować się w czasie kupna sprzętu spawalniczego? Otóż, wiele zależne jest od tego jakie sprzęty chcemy kupić, do czego będziemy je wykorzystywać i jaką kwotę chcemy na to przeznaczyć.

9: Na czym polega proces spawania pod wodą
Dzisiejsza nauka posunęła się w bardzo szybki sposób. Nie trudno spostrzec coraz głośniej ogłaszanych przez media nowości technicznych. Jeszcze dopiero co wydawałoby się, że w wodzie nie można rozpalić ognia, a dzisiaj...

10: Co trzeba zrobić by stać się spawaczem?
W Polsce bezrobocie, młodsi i starsi poszukują pracy w każdym zawodzie. Bardzo duża liczba osób wykształconych nie jest adekwatna do potrzeb Polski na fachowców technicznych. Obecnie możemy łatwo zaobserwować, że profesje, które w ubiegłym wieku uchodziły za czysto robotnicze, teraz stały się wręcz rzadkością.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.