Budownictwo


21: 5 zasad głównych aplikacji posadzek epoksydowych
Posadzki epoksydowe należą do bardzo skutecznych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę betonu. Ich wykonawcy, w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu, powinni jednak zachować najwyższe standardy pracy. Jednak nawet i doświadczony wykonawca popełnia czasem błędy.

22: Chlor i kauczuk w służbie antykorozji
Korozja metalu to zjawisko bardzo powszechne. Można by nawet rzec, że powszednie, gdyż ma miejsce każdego dnia wszędzie świecie. Co należy zrobić, aby jej skutecznie zapobiec i uniemożliwić wystąpienie? Najlepszym rozwiązaniem są farby antykorozyjne, wśród których znaleźć można i farby chlorokauczukowe.

23: Jak ważne są narzędzia przy budowie domu?
Budując dom potrzebujemy do tego odpowiednich narzędzi oraz materiałów. Do każdego etapu budowy potrzebne są inne narzędzia. Do budowy dachu na przykład ważne jest aby zaopatrzyć naszych pracowników w takie narzędzia jak giętarka, zaginarka czy krawędziarka.

24: Balustrady artystyczne
Kiedy mamy w domu taras lub balkon, zależy nam aby prezentował się on ładnie. Ważnym elementem balkonu jest tutaj balustrada, która może być ozdobą naszego domu.

25: Igłofiltry - sprawdzona technologia odwodnienia terenu.
Przygotowanie terenu pod inwestycji to dość duże wyzwanie dla każdej firmy budowlanej, a w szczególności, kiedy budynek jest sporych wielkości a grunt pod fundamenty jest mocno nawodniony.

26: Piękno płynące z natury
Granit w ostatnich latach stał się bardzo popularnym materiałem. Wcześniej wykorzystywany najczęściej w budownictwie jako budulec dróg i mostów zaczął trafiać na chodniki, ścieżki i podjazdy koło domów a także na deptaki wielkich miast.

27: Sposób na korozję – farby alkidowe
Jedną z pierwszych grup środków służących malowaniu konstrukcji stalowych, które pojawiły się na rynku były farby antykorozyjne alkidowe. Nazywane w wielu publikacjach są także ftalowymi ze względu na wykorzystanie przy ich produkcji żywic zawierających w większości bezwodnik ftalowy.

28: Nawierzchnie parkingowe bez tajemnic
Budynków wielkopowierzchniowych przybywa. Codziennie znajduje się w nich wiele osób dojeżdżających autami. Bez względu więc na to czy są to markety, czy biurowce, potrzebują prawidłowo zrealizowanego parkingu. Aby taki parking gwarantował bezpieczeństwo, musi być wyposażony w odpowiednią nawierzchnię.

29: Budownictwo i geodezja czyli dziedziny za pan brat
Coraz więcej inwestycji w Polsce robionych jest przez osoby prywatne. Właśnie dla tego tak ważne są usługi geodezyjne w każdym mieście. Dobrym przykładem jest Aleksandrów Łódzki w którym coraz częściej powstają nowe obiekty.

30: Kto lubi remonty?
Gdy zbliża się lato, wiele pań zarządza remont w domu remont. Uważa się, że sezon wakacyjny sprzyja pracom budowlanym – jak wygląda jednak prawdziwe oblicze remontu? Niektórzy nazywają je „piekłem na ziemi...”


Strona 3 z 6
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]  

Statystyki


Artykułów: 7019
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.