Kto lubi remonty?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Szczotka

Czytano: 616 razy | Kategoria: Budownictwo | Ilość słów: 326 | Data: 13.05.13 | 0 komentarzyGdy zbliża się lato, wiele pań zarządza remont w domu remont. Uważa się, że sezon wakacyjny sprzyja pracom budowlanym – jak wygląda jednak prawdziwe oblicze remontu? Niektórzy nazywają je „piekłem na ziemi...”


Prawda jest taka, iż remonty często stanowią przyczynę domowych konfliktów. Powodów jest wiele. Zdarza się, że mężczyźni chcą zademonstrować swoje rzekome umiejętności i postanawiają naprawiać coś samodzielnie – nagle okazuje się, że nie są najlepsi w kładzeniu płytek albo, że instalacja elektryczna nie jest im znana. Siedzą więc w łazience i myślą, tłumacząc partnerce, iż wszystkie prace remontowe muszą trwać. Kobieta się denerwuje – w całym domu panuje bowiem bałagan i nic nie można znaleźć. On próbuje udowodnić, że jest złota rączką, ona chce po prostu, by żyło się wygodniej. To wystarczy, by zacząć się kłócić. Czasem lepiej więc wynająć profesjonalne usługi budowlane, które pomogą odświeżyć dom czy mieszkanie.

 Usługi budowlane godne polecenia?

Nie zawsze jednak ekipa remontowa faktycznie taki ratunek ofiarowuje. Wiele osób narzeka, iż fachowcy robią w mieszkaniu jeszcze większy bałagan. Spóźniają się, ciągle dokupują nowe, tajemnicze części lub narzędzia, za które musi płacić oczywiście pomysłodawca całego remontu. Jak wiadomo, w naszym kraju fachowców coraz mniej, ponieważ większość ucieka za lepsza pracą za granicę – na ekipę remontową trzeba więc długo czekać i nie należy wymagać od nich zbyt wiele.

stk118176rke.jpg

 Kosztowne niespodzianki

Remont w mieszkaniu to duże wyzwanie – często poszczególne pomieszczenia takie jak kuchnia czy łazienka są odcięte na kilka tygodni i domownicy nie mogą z nich swobodnie korzystać. Wiele mebli jest przesuniętych, w trakcie remontu okazuje się, że nie wystarczy ścian pomalować, trzeba je także kuć, by zmienić przy okazji instalację – to generuje stres oraz koszty. Z tego względu są osoby, które unikają remontów z obawy, iż ucierpi z tej okazji ich zdrowie, zwłaszcza to psychiczne... Cóż, czasem remont jest konieczny. Warto jednak go przemyśleć i przygotować się na niespodziewane wydatki.
Podpis

Remont to zło


Ocena: Ten artykuł nie był jeszcze oceniany


Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.

Statystyki


Artykułów: 7020
Autorzy: 1925

Menu

Reklama
Najaktywniejsi autorzyZakatalogowani (670)
Natalia (412)
EP (372)
berszi (252)
gryzipiorek (236)
Justyna (224)
pismak (213)
Admin (207)
Karolina (181)
Ania (162)

Kategorie


© 2011-2013 Pioropolis.pl, Silnik: ArticleMS
Pamiętaj, administracja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkownika. Treści są własnością ich autorów.